nie_zyje_Karolina
facebook_uratujmy_karolinke_wozowicz
Autor Damian Witoń - 15 Lutego 2020

Nie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobą

Nie żyje 16-letnia Karolina Wozowicz, która chorowała na niezwykle niebezpieczny nowotwór. Terapia, która była dla niej ostatnią deską ratunku jest bardzo droga. Pomimo zaangażowania wielu wspaniałych osób, nie udało się zebrać na czas całej kwoty.

Nie żyje Karolina Wozowicz, która od dłuższego czasu toczyła nierówną walkę z nowotworem. Do jej leczenia potrzebna była astronomiczna kwota pieniędzy. Niestety, pomimo pomocy ze strony wielu wspaniałych ludzi, nie udało się zebrać na czas wystarczających środków.

Z ostatniej chwili: pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w EuropieZ ostatniej chwili: pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w EuropieCzytaj dalej

Nie żyje 16-latka, która od najmłodszych lat zmagała się z nowotworem

Pochodząca z Kotomierza, malutkiej wsi pod Bydgoszczą, Karolina Wozowicz odeszła 13 lutego, o czym poinformowano w wiadomości umieszczonej pod zbiórką zorganizowaną przez fundację SiePomaga, której celem było zebranie pieniędzy na niezwykle drogie leczenie, jakiego wymagał jej stan.

-13 lutego nasza dzielna Karolinka dołączyła do grona swoich niebiańskich przyjaciół. Dzieci nie powinny odchodzić, to zawsze jest niesprawiedliwe. Karolinka kochała życie, dlatego walczyła z nowotworem o każdy dzień. Była prawdziwą wojowniczką i taką ją zapamiętamy- możemy przeczytać w informacji pod zbiórką

Dziewczynka chorowała na białaczkę, która pierwszy raz zaatakowała jej organizm już w wieku 6 lat. Wtedy nowotwór udało się powstrzymać i wszyscy myśleli, że Karolina największe problemy ma już za sobą. Niestety, jak podaje portal popularne.pl, koszmar powrócił w 2016 roku. Postanowiono poddać ją chemioterapii, którą znosiła bardzo źle. Wydawało się, że pomimo tego leczenie jest skuteczne. Jednakże w roku 2017 białaczka zaatakowała ponownie, już trzeci raz w jej stanowczo zbyt krótkim życiu.

Lekarze zajmujący się ciężkim przypadkiem Karoliny nie dawali dużych szans na jej wyzdrowienie. Prognozowali, że zostały jej jeszcze maksymalnie 2 miesiące życia. Jedyną, a zarazem ostatnią nadzieją była terapia przy użyciu leku o nazwie blinatumobab, który jest niezwykle drogi, bowiem cztery dawki, których potrzebowała dziewczynka, kosztują zawrotne 2 miliony złotych. Karolina była przerażona tą ceną.

-Umrę, bo nie mam tych pieniędzy - mówiła

Mnóstwo dobrych ludzi postanowiło pomóc dziewczynce. Utworzona została zbiórka środków na leczenie. Udało się zebrać ponad połowę kwoty. Pojawiło się nawet wsparcie ze strony znanych w naszym kraju osobistości. Niestety, pomimo wspaniałej reakcji społeczeństwa pieniądze nie zostały zgromadzone na czas.

Znamienne dla całej sytuacji są wydarzenia, które w dniu śmierci Karoliny miały miejsce w sejmie naszego kraju. Wtedy właśnie głosowano tam nad ważną ustawą, która zakładała przeznaczenie 2 miliardów złotych na dofinansowanie polskiej onkologii. Pieniądze postanowiono przekazać jednak na telewizję publiczną.

Wraz z redakcją portalu pacjenci.pl, chcieliśmy złożyć kondolencje rodzinie Karoliny oraz jej bliskim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. 10 mln Polek i Polaków otrzyma pismo z ZUS-u. Możecie mieć nieprzyjemności, lepiej się przygotować
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Walka z czasem i śmiertelną chorobą. Robert Lewandowski pierwszy raz poprosił o pomoc

Następny artykuł