nie żyje Grant Imahara
fot. https://pixabay.com/ Arcaion
Autor Natalia Niewczas - 15 Lipca 2020

Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje prowadzący kultowego programu, znamy przyczynę

Nie żyje znany amerykański inżynier i robotyk. Mężczyzna zmarł w wieku 49 lat. Informacja o nagłym odejściu kojarzonego z telewizyjnego programu o edukacyjnym i naukowym charakterze naukowca natychmiast poruszyła internet. Przykrą wiadomość oficjalnie potwierdziła telewizyjna stacja, z którą ekspert był zawodowo związany.

Nie żyje Grant Imahara - znany amerykański wynalazca i naukowiec zajmujący się robotyką, kojarzony szczególnie z udziału w popularnonaukowym telewizyjnym programie “Pogromcy mitów” (ang. MythBusters). “Pogromcy mitów” to odcinkowy program amerykańskiej produkcji, którego największą misją stało się obalanie popularnych mitów i fałszywych przekonań, a także dementowanie plotek zakorzenionych w popkulturze. Do śmierci inżyniera doszło w poniedziałek 13 lipca. Jak podaje portal o2.pl, przyczyną nagłej śmierci naukowca był tętniak mózgu.

Pierwsze objawy raka trzustki. Absolutnie nie powinno się ich lekceważyćPierwsze objawy raka trzustki. Absolutnie nie powinno się ich lekceważyćCzytaj dalej

Prowadzący “Pogromców mitów” nie żyje

Grant Imahara nie żyje z powodu zlokalizowanego w mózgu tętniaka. W oficjalnym, opublikowanym na Tweeterze oświadczeniu stacja Discovery żegna jednego ze swych współpracowników. Jednocześnie zapewnia o tym, że oprócz bycia ważną częścią rodziny Discovery, Grant Imahara był także wspaniałą osobą.

Smutna wiadomość o śmierci prowadzącego “Pogromców mitów” wstrząsnęła środowiskiem fanów wynalazcy. Grant Imahara pochodził z ameryki, choć jego rodzina ma także japońskie korzenie. Urodził się w stanie Kalifornia w Los Angeles, gdzie ukończył Uniwersytet Południowej Kalifornii ze specjalizacją z dziedziny inżynierii.

Dzisiaj grzeje: 1. Matka włożyła swoje dziecko do pieca. Chwilę później poszła z chłopakiem bawić się na wesele

2. Kolejna grupa Polaków dostanie bon 500 plus. Sejm przyjął poprawkę, może też skorzystasz

W późniejszych latach pracował przy produkcji efektów specjalnych. Był zaangażowany w realizację takich hitowych filmów jak “Gwiezdne Wojny”, “Terminator” czy “A.I. Sztuczna inteligencja”.

Największą sławę przyniósł mu jednak udział w programie “Pogromcy mitów”. Dołączył do programu w trzecim sezonie, gdzie, na potrzeby show, zajmował się między innymi budową robotów. Po zakończeniu emisji “Pogromców mitów” w 2016 roku Grant Imahara zaangażował się w projekt “White Rabbit Project”, gdzie kontynuował działalność zawodową.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Nagle wybuchł protest pod Pałacem Prezydenckim. Awantura, przepychanki, dzieje się teraz;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu

Następny artykuł