Nie żyje 10-letnia dziewczynka
pixabay.com/Mylene2401
Autor Barbara Bujar - 16 Października 2020

10-latka nagle przewróciła się i zmarła. Mama dziewczynki apeluje do wszystkich rodziców, tragedii można było uniknąć

Nie żyje 10-letnia dziewczynka, która pewnego dnia po prostu źle się poczuła. Gdy zasłabła, przerażeni rodzice wezwali karetkę pogotowia. Choć akcja ratunkowa rozpoczęła się bardzo szybko i dziewczynka została przetransportowana do szpitala, lekarzom nie udało się jej uratować. Ostatnie chwile pacjentka spędziła w śpiączce. Cały czas towarzyszyli jej zrozpaczeni rodzice.

Wiadomość o tym, że nie żyje dziecko, jest dla każdego rodzica ogromnym ciosem. Niedawno poczuli go bliscy 10-letniej Maisie Gooderham, która zmarła w jednej z amerykańskich placówek medycznych. Dziewczynka trafiła tam na skutek utraty przytomności. Niestety okazało się, że przyczyna takiego stanu była bardzo poważna. W przypadku małej pacjentki – nieuleczalna.

Przedmiot, na którym wirus może utrzymywać się nawet miesiąc. Każdy z nas go maPrzedmiot, na którym wirus może utrzymywać się nawet miesiąc. Każdy z nas go maCzytaj dalej

Nie żyje 10-letnia Maisie Gooderham. Lekarze potwierdzili tętniaka mózgu

Jak donosi WP Parenting, Maisie Gooderham była radosnym i zdrowym dzieckiem, któremu nigdy nie towarzyszyły żadne poważniejsze schorzenia. Wszyscy, którzy przebywali z nią na co dzień, byli więc w szoku, kiedy zaczęła boleć ją głowa. Pewnego dnia dziewczynka powiedziała mamie o swojej dolegliwości. Zaczęła się także skarżyć na złe samopoczucie. W jednym momencie straciła przytomność. Rodzice rozpoczęli walkę o życie dziecka.

Państwo Gooderham natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Zaalarmowani sanitariusze nie czekali ani chwili i od razu przyjechali do ich domu. Po wstępnym rozeznaniu się w sytuacji podjęli decyzję o przewiezieniu nieprzytomnej dziewczynki do pobliskiego szpitala. Maisie trafiła do placówki Addenbrooke w Cambridge. Tam zajęli się nią lekarze.

Po wykonaniu wstępnych badań specjaliści wiedzieli już, że stan młodej pacjentki jest bardzo poważny. W jej mózgu wykryli tętniaka, który pękł i spowodował silne krwawienie. Lekarze określili go jako „tykającą bombę”, która była ukryta w głowie dziewczynki i tylko czekała na wybuch. 10-latka została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Cały czas czuwali przy niej rodzice.

- Nie mieliśmy żadnych sygnałów, że Maisie może mieć tętniaka. To mogło się wydarzyć w każdej chwili, jesteśmy po prostu wdzięczni, że to się stało w naszej obecności – powiedziała mama dziewczynki, Sally, cytowana przez WP Parenting.

Mimo ogromnej nadziei rodziny, lekarze w końcu musieli podjąć trudną decyzję. Poinformowali rodziców, że bez podłączenia do specjalnej aparatury ich córka nigdy nie będzie żyć. Niestety, jedynym rozwiązaniem było odłączenie jej od sprzętu. Rodzicom pozostało natomiast pożegnać się z ukochaną córką. Teraz jej mama ostrzega wszystkich rodziców, by reagowali od razu nawet na najzwyklejszy ból głowy swojego dziecka.

Dzisiaj grzeje: 1.Lekarze biją na alarm. Podobne objawy zdradzają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
2.Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Kościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażonyKościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażonyCzytaj dalej

- Mamy tendencję do mówienia, że to przesada, albo, że są za małe, żeby bolała je głowa. Nic bardziej mylnego – powiedziała.

Nowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłańNowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłańCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle był huk, 4 osoby nie żyją. TVP przekazało tragiczne wiadomości z zagranicy
  2. Biedronka, Lidl, Auchan i Kaufland wydały ważne komunikaty. Dotyczą nowych godzin otwarcia
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. "Królowe życia": Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją

Następny artykuł