nie żyje Ewa Demarczyk
fot. https://pixabay.com/ bernswaelz
Autor Natalia Niewczas - 17 Sierpnia 2020

Z całej Polski spływają kondolencje. Nie żyje Ewa Demarczyk, legendarna piosenkarka, której głos na zawsze zostanie w naszej pamięci

Nie żyje legendarna, wszechstronnie uzdolniona polska piosenkarka. Przez lata opierała działalność zawodową na udanym połączeniu zamiłowania do poezji i muzyki. Artystka wyśpiewywała teksty najpiękniejszych polskich utworów literackich autorstwa Mirona Białoszewszkiego czy Bolesława Leśmiana.

Nie żyje Ewa Demarczyk, której interpretacja opartych na poezji utworów przez lata zachwycała odbiorców. Wyrażała się artystycznie nie tylko podczas występów wokalnych, ale i kabaretowych. Artystka występowała z literackim kabaretem “Piwnica pod baranami”.

Nie żyje gwiazda estrady

Nie żyje Ewa Demarczyk - przykra wiadomość obiegła media w sierpniu 2020 roku. Smutne informacje pojawiły się na antenie Radia dla Ciebie. Śmierć piosenkarki poruszyła serca polskich artystów.

Ewa Demarczyk urodziła się w Krakowie w 1941 roku. Na scenie wyróżniały ją niebagatelna ekspresja i rzadko spotykany talent do interpretacji utworów literackich. Swoim wokalem podbijała nie tylko serca Polaków - artystka występowała także w wielu innych zakątkach świata, na przykład w Austrii, Szwecji czy Stanach Zjednoczonych.

Przygoda Ewy Demarczyk z muzyką zaczęła się od ukończenia krakowskiej Średniej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu. Karierę rozpoczęła jednak dopiero w 1961 roku, gdzie zaczęła występować w studenckim kabarecie. Rok później zasiliła szeregi kabaretu “Piwnica pod baranami”. Talent wyjątkowej artystki rozsławił grupę na całą Polskę.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Ryczałt, dieta, uposażenie. Wypłata posła to nie tylko goła pensja

Jak podaje portal pomponik.pl, grono znanych osobistości, które postanowiły oddać zmarłej piosenkarce hołd, zasiliła między innymi Krystyna Janda. Wpis pojawił się na jej profilu w mediach społecznościowych.

- Nie żyje Największa. Razem z Nią tyle umarło - napisała aktorka.

Ewa Demarczyk postanowiła zakończyć działalność artystyczną w 1999 roku, właśnie wtedy odbył się jej ostatni koncert. Zmarła 14 sierpnia w Krakowie. Odeszła w swoim mieszkaniu dożywszy wieku 79 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. [Na żywo] Tęcza się pali, setki policjantów na ulicach. Pilnują każdego pomnika. Narodowcy przed chwilą spalili tęczę
  2. Nagle w TVP Info Magdalenę Ogórek upomniał Jakimowicz w obecności posła: "Jesteś zazdrosny?". Będzie walka?
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policji

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł