Nie żyje dziewczyna, która zakrztusiła się mięsem
unsplash.com/camilo jimenez
Autor Barbara Bujar - 17 Września 2020

Zjadła posiłek i chwilę później już nie żyła. Podobnych przypadków są tysiące

Nie żyje 21-letnia Gabrielly Rose de Medeiros. Młoda kobieta została znaleziona w swoim pokoju, do którego udała się po zjedzeniu obiadu. Rodzina i ratownicy medyczni, którzy przyjechali do jej domu, nie mogli nic zrobić. Przyczynę nagłej śmierci potwierdzono dopiero po sekcji zwłok. Okazało się, że 21-latka zmarła wskutek poważnej przypadłości, która rocznie powoduje ponad półtora tysiąca zgonów.

Wiadomość o tym, że nie żyje 21-letnia Gabrielly, była ogromnym ciosem dla jej bliskich. Żadne z nich nie umiało zrozumieć, dlaczego doszło do tak ogromnej tragedii. Szczegóły zdarzenia zostały ujawnione dopiero po szczegółowej sekcji zwłok. Okazało się, że kawałek mięsa, które młoda kobieta jadła na obiad, utkwił w jej drogach oddechowych. To doprowadziło do powstania poważnego ataku. Każdy powinien znać jego wczesne objawy.

Karol Strasburger musiał reanimować swoją córkę. Nie było chwili do straceniaKarol Strasburger musiał reanimować swoją córkę. Nie było chwili do straceniaCzytaj dalej

Nie żyje 21-letnia Gabrielly. Przyczyną śmierci był refluks żołądkowo-przełykowy

Jak informuje WP abc Zdrowie, do dramatycznego zdarzenia doszło w Sao Paulo w Brazylii. 21-letnia Gabrielly Rose de Medeiros, która mieszkała tam ze swoją rodziną, wróciła pamiętnego dnia do domu z rozmowy kwalifikacyjnej. Zgodnie z relacją jej ciotki, zaraz po powrocie młoda kobieta zjadła wspólny obiad z domownikami i udała się do swojego pokoju. To właśnie tam kilka godzin później bliscy znaleźli ją martwą. Choć przerażeni rozpoczęli reanimację i wezwali karetkę pogotowia, dla dziewczyny nie było już ratunku. Jej ciało zostało przetransportowane do Prawnego Instytutu Lekarskiego, gdzie wykonano sekcję zwłok.

W oparciu o wykonane badania lekarze w końcu mogli potwierdzić przyczynę śmierci 21-latki. Okazało się, że kobieta zmarła wskutek zakrztuszenia się kawałkiem mięsa, które wcześniej zjadła podczas obiadu. Ciało obce zostało zwrócone z żołądka do przełyku i zablokowało drogi oddechowe, wskutek czego doszło do ataku refluksu żołądkowo-przełykowego. Dziewczyna zaczęła się dusić i nie umiała wezwać pomocy. Chwilę później przestała oddychać.

Jak przekazuje serwis, refluks żołądkowo-przełykowy, który był główną przyczyną śmierci 21-letniej Gabrielly Rose de Medeiros, można rozpoznać po jego wczesnych objawach. Zbagatelizowanie takich sygnałów prowadzi to powstania poważnych ataków, które często kończą się śmiercią. Według statystyk rocznie obserwuje się ponad 1 650 takich przypadków. Lekarze apelują, aby zwracać uwagę na wszystkie niepokojące objawy wysyłane przez organizm.

Według ONZ refluks żołądkowo-przełykowy ma dotyczyć 1,03 miliarda osób. Podczas ataków jedzenie, które wcześniej trafiło do żołądka, ponownie przenosi się do przełyku i bardzo często utrudnia prawidłową pracę układu oddechowego. Za przyczynę tej przypadłości uznaje się przewlekłe zrzucanie kwaśnej zawartości żołądka. Choć schorzenie można leczyć w sposób farmakologiczny lub operacyjny, warto dbać także o odpowiednią dietę. Warto też posiadać wiedzę na temat jego typowych objawów.

Dzisiaj grzeje: 1. "To będzie matka afer, a wy wszyscy będziecie odpowiadać za to przed sądem". Kontrowersyjna ustawa w Sejmie
2.Emerytura honorowa coraz częściej przyznawana. Spełniając tylko jeden warunek, otrzymują dodatkowe kilka tysięcy złotych
3. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Naukowcy przebadali miliony próbek

Do najczęstszych symptomów świadczących o refluksie żołądkowo-przełykowym zalicza się: gorycz lub kwaśność w jamie ustnej, częste odbijanie, ból podczas połykania oraz wymioty. Chorym towarzyszyć mogą także: bóle klatki piersiowej, kaszel napadowy, chrypka, zapalenie dziąseł i ból gardła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała Polska płacze, wspaniały polski sportowiec nie żyje. Miał tylko 49 lat
  2. Fatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusa
  3. Pasażer autobusu nie miał maseczki. Zasłonił usta czymś, co sprawiło, że jest o nim głośno na całym świecie [FOTO]
  4. GIS wydał bardzo ważne ostrzeżenie. Groźna bakteria wykryta w jedzeniu, absolutnie go nie spożywajcie
  5. Często boli cię lewa ręka? Uważaj, może być to objaw groźnej choroby
  6. Jak żadna inna daje energię na kilka godzin i jest niesamowicie zdrowa. Kawę z olejem pija nawet Anna Lewandowska

Następny artykuł