nie żyje znany polski sportowiec
fot. https://pixabay.com/ kyasarin
Autor Klaudia Gaicka - 18 Lipca 2020

Fani sportu pogrążeni w żałobie. Nie żyje Marian Więckowski

Nie żyje znany polski kolarz Marian Więckowski. W swojej karierze odnosił liczne sukcesy, nie tylko jako sportowiec, ale i zwykły człowiek. O jego śmierci poinformowali organizatorzy Tour de Pologne, w którym sportowiec zwyciężył aż trzykrotnie. Dodatkowo był trenerem i wieloletnim działaczem Polskiego Związku Kolarskiego.

Nie żyje Marian Więckowski. W czasach młodości trzykrotnie zwyciężył Tour de Pologne. Fani są załamani. Był jednym z najwybitniejszych polskich sportowców w latach 50. Miliony Polaków śledziło jego zwycięską podróż przez świat sportu. Był trenerem i wieloletnim działaczem Polskiego Związku Kolarskiego. Zmarł w wieku 86 lat.

Pilne ostrzeżenie Łukasza Szumowskiego. Nie chodzi o koronawirusaPilne ostrzeżenie Łukasza Szumowskiego. Nie chodzi o koronawirusaCzytaj dalej

Nie żyje znany polski sportowiec. Fani z całego kraju pogrążeni są w żałobie

O śmierci słynnego polskiego kolarza poinformowali członkowie Lang Team, którzy organizują Tour de Pologne.

- Niezwykle smutna wiadomość. W wieku 86 lat zmarł Marian Więckowski. Był trzykrotnym zwycięzcą Tour de Pologne, ale żadna statystyka nie odda jego klasy. Na rowerze i w życiu. - czytamy na profilu Tour de Pologne.

Marian Więckowski był wzorem do naśladowania dla wielu młodych sportowców. Ludzie cenili go nie tylko za jego osiągnięcia sportowe, ale i za pozytywny charakter.

- Pasjonat kolarstwa, wychowawca młodzieży, dobry duch nawet w najtrudniejszych czasach. Fantastyczny, ciepły Człowiek. Stały gość Tour de Pologne, kolarstwo było jego tlenem. - opisywali sportowca.

Marian Więckowski w latach 1954-1956 (jako zawodnik CWKS Legia Warszawa), był najlepszym zawodnikiem Tour de Pologne. Tym samym, jako pierwszy kolarz w historii trzykrotnie z rzędu wygrał te zawody. Następnym takim bohaterem był dopiero Dariusz Baranowski, który osiągnął to w latach 1991-1993.

Jak podaje serwis Onet.pl, Tour de Pologne nie jest jedynym sukcesem kolarza. Sportowiec brał także udział między innymi w dwóch edycjach Wyścigu Pokoju. Zadebiutował w nim w roku 1956 i zajął wtedy 20 miejsce w klasyfikacji generalnej. Wystartował także rok później. Po zakończeniu kariery został trenerem i przez lata pracował w PZKol.

- Żegnaj "Maniuś" ['] Pogrążony w żalu zespół Lang Team. - napisali na koniec.

Dzisiaj grzeje: 1. Krystyna Janda dostała wiadomość ze szpitala od Jerzego Stuhra. Znamy jej treść

2. Surowe kary dla grzybiarzy. Z lasu wyjedziesz z koszem grzybów, ale może też z wysokim mandatem

Więckowski zajmował się także szkoleniem młodych sportowców. W 2010 jego całą aktywność uhonorowano Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Nie tylko najbliżsi, którzy znali sportowca osobiście, pogrążeni są w żałobie. Fani z całego świata składają kondolencje rodzinie sportowca. Wraz z redakcją portalu Pacjenci.pl również chcielibyśmy złożyć wyrazy współczucia dla bliskich i rodziny zmarłego Mariana Więckowskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa opłata już niedługo w Polsce. Wszyscy ją odczujemy
  2. Justyna Żyła nie wytrzymała. Wyciąga kolejną broń przeciwko Piotrowi po tym, jak ujawnił ich prywatną korespondencję;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Policjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitala

Następny artykuł