nie żyje pisarz
unsplash.com/ David Monje
Autor Klaudia Gaicka - 18 Września 2020

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje wielki pisarz, jego twórczość zna chyba każdy

Nie żyje znany na całym świecie pisarz. Autor wielu wspaniałych książek, między innymi światowego hitu pt. „Forrest Gump”. Nie tylko fani pogrążyli się w żałobie, również osoby publiczne nie kryją żalu z powodu jego śmierci. Kultowe cytaty z jego powieści wytyczały szlaki młodym ludziom.

Nie żyje znakomity pisarz, autor wielu książek, między innymi światowego hitu pt. „Forrest Gump”. Fani jego dzieł pogrążyli się w żałobie. Miał 77 lat.

Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Pewien sposób może zmniejszyć ryzyko zakażenia nawet pięciokrotnieNowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Pewien sposób może zmniejszyć ryzyko zakażenia nawet pięciokrotnieCzytaj dalej

Nie żyje Winston Groom, autor książki, na podstawie której powstał jeden z najlepiej ocenianych filmów świata

Winston Groom urodził się 1943 roku w Waszyngtonie. „Forrest Gump”, na podstawie ktorego powstał kultowy film o tym samym tytule, nie jest jedynym wspaniałym dziełem tego wielkiego pisarza.

Autor napisał również powieść o wojnie w Wietnamie „Better Times Than These” oraz był współautorem książki „Conversations with the Enemy”, dzięki której w 1984 roku był nominowany do Nagrody Pulitzera. Warto nadmienić, że to wyróżnienie otrzymują jedynie najlepsi w dziedzinie dziennikarstwa, literatury pięknej i muzyki.

Miliony czytelników z całego świata pokochały słynnego Forresta Gumpa. Jego słowa wielu z nas wytyczyły kierunki, którymi pragnęliśmy podążać.

- Płyń z prądem, przyjacielu, i gdy Cię będzie unosił, leciutko mu pomagaj, omijaj rafy, walcz z mrokiem i nigdy, nigdy się nie poddawaj - napisał autor.

Jego książki poruszały wiele trudnych tematów. Zarówno ciężkich dla czytelników, jak i samego autora. Winston Groom podchodził do nich w lekki, ale zarazem celny sposób. Dzięki temu nie sposób nie znać jego największych dzieł.

Jak podaje portal Gazeta.pl, Groom, zanim został pisarzem, ukończył studia na uniwersytecie stanowym w Alabamie, a potem przez cztery lata służył w armii Stanów Zjednoczonych. Był również w Wietnamie. W późniejszych latach pracował jako dziennikarz dla „Washington Star", by w końcu zająć się pisaniem wspomnianej już powieści - „Conversations with the Enemy”.

Nie tylko fani autora, ale również osoby publiczne nie kryją smutki wynikającego z wiadomości o jego śmierci.

Dzisiaj grzeje: 1. Masowe groby odnalezione w Warszawie. Az 12 pochowanych osób, do kogo należą szczątki?
2.2.Ile zarabia Dorota Wellman? Okazuje się, że gwiazda dzieli się swoim majątkiem
3. Porażająca wiadomość obiegła media. Nie żyje Bill Gates Senior
3.Pamiętacie Marusię z serialu "Czterej pancerni i pies"? Co dziś dzieje się z legendarną Polą Raksą?

- Ze smutkiem przyjęłam wiadomość, że Alabama straciła jednego z naszych najbardziej utalentowanych pisarzy. Choć zostanie zapamiętany za stworzenie Forresta Gumpa, Winston Groom był utalentowanym dziennikarzem i znanym amerykańskim historykiem. Nasze serca i modlitwy są z rodziną zmarłego - skomentowała wiadomość o śmierci Grooma gubernator Alabamy Kay Ivey.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobody
  2. Gigantyczne wiry na Jowiszu. NASA pokazała przerażające zdjęcia, nie uwierzysz jak potężne jest to zjawisko
  3. Kiedy w Polsce będzie dostępna szczepionka na koronawirusa? Minister Zdrowia zapowiada
  4. Rój szerszeni zaatakował rowerzystów z Wrocławia. Kobieta dostała nagłej reakcji alergicznej
  5. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
  6. Ubóstwiana surówka z czerwonej kapusty, jej sekretem jest jeden składnik. Zawsze wychodzi wyśmienita

Następny artykuł