Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy

nie żyje legenda
unsplash David Tomaseti
Autor Klaudia Gaicka18.11.2020

Fani z całego świata pogrążyli się w żałobie, nie żyje legendarny muzyk. Zespół Omega był najbardziej znanym węgierskim zespołem. Sprzedaż jego płyt była ogromnie wielka.

Legendarny muzyk nie żyje. Fani z całego świata pogrążyli się w żałobie. Gwiazdor zmarł w środę nad ranem. Przegrał nierówną walkę z rakiem.

Jak podaje portal Tvn24.pl, Laszko Benkoe grał na instrumentach klawiszowych oraz dętych. Artysta założył bardzo znany zespół Omega w 1962 roku. Wielu z nas nuciło jego piosenki.

Ministerstwo Zdrowie przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekordMinisterstwo Zdrowie przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekordCzytaj dalej

Legenda zespołu Omega nie żyje. Fani z całego świata pogrążyli się w żałobie

Zespół Omega był najpopularniejszym zespołem rockowym z Węgier. Sprzedaż jego płyt była ogromna i wyniosła aż 50 mln egzemplarzy. Kupowali je fani z całego świata.

W rozmowie z agencją MTI Benkoe przyznał, że uważa, że zespół miał szczęście, że powstał w tych, a nie innych czasach. Przede wszystkim dlatego, że muzyka rockowa wtedy dopiero startowała.

- Beatlesi, Stonesi też zaczynali w 1962 roku. Kim oni byli dla świata, tym my byliśmy dla bloku socjalistycznego – wyjaśnił.

Wraz z pozostałymi członkami zespołu Benkoe zdobył ogromną sławę zaraz po dołączeniu do podstawowego składu drugiego klawiszowca Gabora Pressera. Artysta okazał się świetnym twórcą muzycznym, to właśnie on skomponował muzykę do „Dziewczyny o perłowych włosach".

Artysta urodził się w Szombathely przy granicy z Austrią w 1943 roku. Dorastanie w czasach powojennych musiało się wiązać z charakterystycznymi dla tego okresu trudnościami. Mimo to Benkoe nie tylko ukończył politechnikę, lecz to właśnie w jej bursie zagrał pierwszy koncert.

W latach 80. muzyk zaczął wydawać albumy solowe. Dodatkowo tworzył piękną muzykę filmową i teatralną. Z kolei w latach 90. został dyrektorem wytwórni płytowej Hungaroton Gong.

Dzisiaj grzeje: 1.Ujawniono najczęściej występujący objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych
2.Kordon policji pod TVP, kilkaset osób nie ma zamiaru przestać, ciągłe krzyki i skandowanie. Sytuacja jest gorąca
3.Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?

Zacznie się już dziś o 18. Tłumy wyjdą na ulice, aby zaprotestować, o co chodzi?Zacznie się już dziś o 18. Tłumy wyjdą na ulice, aby zaprotestować, o co chodzi?Czytaj dalej

- Omega po raz ostatni wystąpiła z koncertem na stadionie Sportarena (w Budapeszcie). W ciągu kilku tygodni ukaże się najnowsza płyta Omegi, „Testamentum", na którą Laci (zdrobnienie od Laszlo - red.) czekał chyba najbardziej. Od dłuższego czasu już tylko my dwaj pozostawaliśmy w zespole spośród założycieli. Czuliśmy się jak ostatni Mohikanie – wspominał wokalista Omegi Janos Kobor.

Słyszeliście o herbacie z oregano? Jeśli nie to wielka strata, gdyż jej działanie może być szczególnie przydatne w dzisiejszych czasachSłyszeliście o herbacie z oregano? Jeśli nie to wielka strata, gdyż jej działanie może być szczególnie przydatne w dzisiejszych czasachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy, kiedy zapadnie decyzja, wiceminister zabrał głos. Ważą się losy zimowego sezonu urlopowego
  2. Naukowcy odkryli, jak długo formował się Układ Słoneczny. Aż ciężko uwierzyć w przełomowe doniesienia
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport o zakażeniach. Najgorsza sytuacja w trzech województwach
  4. Porównano obie szczepionki na koronawirusa. Mają wykazywać wysoką skuteczność
  5. Do sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzę
  6. Różal zarzuca Świerzyńskiemu, że porzucił chorego konia. "Złotówki na jego leczenie nie przeznaczył"
  7. Andrzej Grabowski dowiedział się podczas programu na żywo o śmierci. Jego reakcja rozbija serce na milion kawałków, odeszła bardzo bliska mu osoba

Następny artykuł