12-latka utonęła w oleckim jeziorze
pixabay.com/arembowski
Autor Barbara Bujar - 19 Czerwca 2020

Dziewczynka wyszła na plaże z rówieśnikami. Doszło do wielkiej tragedii

Nie żyje 12-latka, która w czwartek wybrała się z rówieśnikami nad jezioro Oleckie Wielkie. Dziecięca zabawa skończyła się tragedią. Ciało dziewczynki zostało wyłowione z wody przez płetwonurka. Z relacji policji wynika, że dzieci na plaży przebywały bez nadzoru osób dorosłych.

Sezon utonięć w Polsce jak zwykle rozpoczął się wraz z nadejściem słonecznej pogody. Mimo pandemii koronawirusa ludzie chętnie spędzają swój wolny czas nad wodą i w towarzystwie znajomych. Statystyki policyjne przedstawiają przerażające dane. Zaledwie w długi czerwcowy weekend w naszym kraju utopiło się aż 17 osób. W całym sezonie liczbę przypadków szacuje się na około 100 utonięć. Do kolejnej tragedii doszło wczoraj w Olecku, w województwie warmińsko-mazurskim. Nie żyje 12-letnia dziewczynka.

Pilna decyzja GIS. Salmonella wykryta w popularnym produkcie, absolutnie go nie jedzciePilna decyzja GIS. Salmonella wykryta w popularnym produkcie, absolutnie go nie jedzcieCzytaj dalej

Nie żyje 12-latka. Jej ciało wyłowiono z jeziora w Olecku

W czwartek po południu nastolatka wybrała się wraz z rówieśnikami na jedną z oleckich plaż. Jak podaje Wirtualna Polska, grupa przebywała przy linii brzegowej „Szyjka”, która jest strzeżona przez ratowników wodnych jedynie podczas dwóch wakacyjnych miesięcy, czyli lipca i sierpnia. W czerwcu plażowicze są zdani na własną odpowiedzialność.

Zabawa dzieci trwała w najlepsze. W pewnym momencie 12-latka weszła do wody, z której przez długi czas nie wracała. Nad jeziorem szybko pojawili się miejscowi strażacy, którzy rozpoczęli poszukiwania dziewczynki.

- Na miejsce od razu przyjechała grupa strażaków z płetwonurkiem – potwierdziła w rozmowie z WP rzecznik prasowy policji w Olecku, podkom. Justyna Sznel.

Do strażaków dołączyły wszystkie inne służby ratunkowe oraz płetwonurek, któremu udało się odnaleźć 12-latkę. Niestety było już za późno. Mimo reanimacji, która trwała przez kilkadziesiąt minut, dziewczynki nie udało się uratować.

- Zakładamy, że mamy do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem, ale taki wniosek musi potwierdzić postępowanie – dodała podkom. Justyna Sznel.

Dzisiaj grzeje: 1. Kamil Durczok prosi o wsparcie. Stan zdrowia dziennikarza uległ nagłemu pogorszeniu

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Sprawą 12-latki zajęła się już policja i prokurator. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w momencie wypadku dzieci przebywały same nad wodą, bez jakiegokolwiek nadzoru osób dorosłych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. 1 lipca będzie przełomową datą. Zapadła decyzja, wielu przeżyje potężne rozczarowanie
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego

Następny artykuł