Nie żyje kobieta zastrzelona w trakcie interwencji. Sprawę wyjaśnia prokuratura i KGP
Fot. Flickr.com
Autor - 19 Czerwca 2020

Tragiczny finał interwencji policji. Kobieta zastrzelona przez funkcjonariusza

Nie żyje kobieta, która została zastrzelona w trakcie interwencji. Zmarła przed śmiercią rzuciła się na policjantów z dwoma nożami w rękach. Gdy użycie gazu i strzał w powietrze nie przyniosło rezultatu, jeden z funkcjonariuszy strzelił w kierunku kobiety.

Nie żyje kobieta, która została zastrzelona w trakcie interwencji. Przed śmiercią zachowywała się agresywnie wobec policjantów. W pewnym momencie rzuciła się na nich z dwoma nożami w rękach.

Mundurowych wezwano na miejsce, gdyż kobieta wcześniej prawdopodobnie zaatakowała swojego partnera. Funkcjonariusze najpierw potraktowali napastniczkę gazem, a jeden z nich oddał strzał w powietrze. Gdy nie przyniosło to rezultatu, policjant strzelił w kierunku kobiety. Sprawę wyjaśnia prokuratura i Biuro Kontroli KGP.\

Ekspert ostrzega. W tym roku może paść rekord utonięć, warto poznać zasady bezpieczeństwaEkspert ostrzega. W tym roku może paść rekord utonięć, warto poznać zasady bezpieczeństwaCzytaj dalej

Nie żyje kobieta zastrzelona w trakcie interwencji. Sprawę wyjaśnia prokuratura i KGP

Jak podaje portal wiadomosci.onet.pl, do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Żyrardowie na Mazowszu. Około godz. 21 policjanci zostali powiadomieni o awanturze z użyciem noża. Na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze, którzy znaleźli na podłodze w mieszkaniu zakrwawionego mężczyznę. Gdy zaczęli udzielać mu pomocy, usłyszeli krzyki dochodzące z zewnątrz.

- Po wybiegnięciu na zewnątrz zobaczyli kobietę, która była agresywna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, zachowywała się zupełnie irracjonalnie, miała w rękach dwa noże, którymi prawdopodobnie chwilę wcześniej atakowała mężczyznę. Kobieta nie reagowała na żadne polecenia, wobec czego użyto gazu łzawiącego, pomimo to nadal - jak wstępnie ustalono - atakowała funkcjonariuszy, którzy ocenili tę sytuację jako bezpośrednie zagrożenie życia, wobec czego oddano strzał ostrzegawczy - wyjaśniła w rozmowie z Onetem podinsp. Katarzyna Kucharska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Jak zaznaczyła Kucharska, napastniczka nie przestała zachowywać się irracjonalnie i agresywnie, wobec czego został oddany strzał w jej kierunku. Było to konieczne w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie funkcjonariuszy.

- Rannej kobiecie policjanci natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, kobieta zmarła w szpitalu - relacjonuje rzeczniczka.

Funkcjonariusze policji poinformowali, że ta sama kobieta wcześniej raniła nożem znalezionego w mieszkaniu mężczyznę. Jak ustalił nieoficjalnie Onet, napastniczka była jego konkubiną. Mężczyzna w wyniku licznych obrażeń również został przewieziony do szpitala. Tam będąc w ciężkim stanie, przeszedł operację, która uratowała mu życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

2. Personel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczek

Obecnie sprawą zajmuje się prokuratura. W celu zbadania okoliczności zdarzenia, na miejsce skierowani zostali również oficerowie wydziału kontroli KWP zs. w Radomiu oraz Biura Kontroli KGP.

- Są to wszystko wstępne ustalenia i prosimy o powstrzymanie się od spekulacji do czasu całkowitego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia przez prokuratora. Wszystkim nam zależy na szczegółowym, rzetelnym i obiektywnym wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tej interwencji - podkreśla Katarzyna Kucharska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Elżbieta Witek nie wytrzymała. Dostała ataku śmiechu na sali sejmowej, nie mogła się uspokoić
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Polski gwiazdor popełnił samobójstwo. Jego syn nie może uwierzyć. Zdradził straszne szczegóły ostatnich chwil ojca

Następny artykuł