Nie żyje Jerzy Pietraszko
unsplash.com/jinesh darji
Autor Barbara Bujar - 19 Lipca 2020

Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje członek "Solidarności Walczącej"

Nie żyje Jerzy Pietraszko. Mężczyzna był znanym matematykiem, członkiem „Solidarności Walczącej”, a zamiłowania wybitnym szachistą. O jego śmierci opozycja poinformowała na swojej stronie internetowej. Pietraszko odszedł 17 lipca w wieku 66 lat.

Jerzy Pietraszko był postacią niezwykle barwną i silnie związaną z „Solidarnością Walczącą”. Urodził się 21 grudnia 1954 roku i bardzo szybko rozpoczął swoją działalność. Jak informuje Fakt24, mężczyzna pierwsze kroki w opozycji stawiał jeszcze jako młody, 14-letni chłopak. Sam zainteresowany twierdził jednak, że wtedy było to kwestią przypadku. Na poważnie zajął się tym nieco później. To właśnie „Solidarność Walcząca” na swojej stronie internetowej opublikowała wiadomość o tym, że Jerzy Pietraszko nie żyje.

Jerzy Stuhr początkowo był w zupełnie innym szpitalu. Leciał po niego śmigłowiecJerzy Stuhr początkowo był w zupełnie innym szpitalu. Leciał po niego śmigłowiecCzytaj dalej

Nie żyje Jerzy Pietraszko. Mężczyzna znany był nie tylko z działalności w „Solidarności Walczącej”

Jerzy Pietraszko ukończył studia matematyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Z naukami ścisłymi był związany całe życie. Był autorem książki "Matematyka. Teoria, przykłady, zadania", a także wykładowcą na Politechnice Wrocławskiej. Podczas pracy doktorskiej Pietraszko miał dokonać ważnego odkrycia. Mówi się, że obalił on teorię jedynki trygonometrycznej, co nigdy nie zostało uznane. Praca mężczyzny nie została przyjęta, ponieważ mogłaby mieć ogromny wpływa na zmianę praw matematyki. Z tego powodu Pietraszko miał zapuścić brodę i zapowiedzieć, że nie zetnie jej do czasu przyjęcia pracy i otrzymania tytułu naukowego.

Oprócz dorobku naukowego, Jerzy Pietraszko był również wybitnym szachistą. W okresie bezrobocia to właśnie jego hobby pozwoliło mu na zarabianie pieniędzy. Mężczyzna brał wtedy udział w wielu konkursach. Najbardziej znany był jednak ze swojej działalności w opozycji antykomunistycznej. To właśnie jej członkowie poinformowali o śmierci kolegi.

„Solidarność Walcząca” pożegnała swojego przyjaciela, który był z nią związany już od czasu, gdy był studentem. Portal TVP Wrocław informuje, że podczas swojej działalności mężczyzna podejmował się wielu zadań. Przypisuje mu się między innymi to, że w połowie lat osiemdziesiątych przenosił przez granicę pisane po czesku biuletyny Solidarności Walczącej. Dodatkowo był autorem artykułów do prasy podziemnej i współpracownikiem Radia SW.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

2. Szykuje się nowa opłata, potężny cios w nasze portfele. Więcej zapłacimy za rachunki

Jerzy Pietraszko zmarł 17 lipca w wieku 66 lat. Informacja o tym przykrym zdarzeniu pojawiła się stronie internetowej „Solidarności Walczącej”.

- Nasz Przyjaciel, niezwykle ważna i barwna postać Solidarności Walczącej. Wybitny matematyk, wykładowca na Politechnice Wrocławskiej. Miłośnik szachów i turystyki wysokogórskiej. Autor niezwykłej książki o Solidarności Walczącej „Terroryści i oszołomy”. Będzie nam brakowało Jego poczucia humoru, ciętego języka i ogromnej pogody ducha. Składamy serdecznie wyrazy współczucia. Przyjaciele z Solidarności Walczącej – czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
  2. Był jedną z największych gwiazd TVP. Dziś nie pozostawia na stacji suchej nitki, padły mocne słowa;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet

Następny artykuł