nie żyje kardynał
fot. https://pixabay.com/ OtoZapletal
Autor Klaudia Gaicka - 19 Lipca 2020

Wierni pogrążyli się w żałobie. Nie żyje bliski współpracownik Jana Pawła II

Nie żyje kardynał, który współpracował z aż trzema papieżami. Papież Franciszek wystosował specjalną depeszę kondolencyjną do jego rodziny. Odbyła się również oficjalna msza, w której wziął udział między innymi Papież. Bogata historia osiągnięć Kardynała jest wzruszająca.

Nie żyje Kardynał Zenon Grochowski. Pracował jeszcze z Janem Pawłem II. W jego żałobnej mszy świętej wziął udział Papież Franciszek. Duchowny wystosował również specjalną depeszę do rodziny zmarłego.

Media donoszą o możliwej dymisji Szumowskiego. Minister Zdrowia komentujeMedia donoszą o możliwej dymisji Szumowskiego. Minister Zdrowia komentujeCzytaj dalej

Nie żyje kardynał, który współpracował aż z trzema papieżami. Papież Franciszek wysosował do jego rodziny specjalną depeszę. Odbędzie się również msza żałobna

Msza za duchownego odbyła się o godz. 11 w sobotę w bazylice Świętego Piotra. Sam Papież Franciszek zdecydował się wziąć w niej udział i wesprzeć najbliższych zmarłego. Wicedziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Leonardo Sandri osobiście poprowadzi uroczystość.

Jak podaje portal Onet.pl, Papież Franciszek wystosował specjalną depeszę kondolencyjną do brata zmarłego emerytowanego prefekta Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, Władysława Grocholewskiego.

- Wspominam z wdzięcznością zasłużoną pracę, jaką wykonał jako wykładowca prawa kanonicznego na papieskich uniwersytetach Gregoriańskim i Laterańskim, a także jako autor licznych publikacji naukowych - zaczął Papież Franciszek w depeszy.

Papież docenił liczne zasługi zmarłego Kardynała. W depeszy nie zabrakło słów poszanowania dla tego, co duchowny po sobie pozostawił.

- Szczególnie hojnie poświęcił się służbie na rzecz Stolicy Apostolskiej, najpierw jako sekretarz i prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, potem jako prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego. - wymienił papież.

Franciszek podkreślił, że zmarły w obu miejscach „dał świadectwo kapłańskiej żarliwości, wierności Ewangelii i budowania Kościoła”. Dodatkowo obiecał rodzinie, że będzie się za niego modlił.

Zenon Grocholewski w swojej posłudze był biskupem, arcybiskupem i w końcu kardynałem. Jak podaje Onet.pl, na początku 2015 r. kardynał ZenonGrocholewski został powołany do specjalnego kolegium odwoławczego przy Kongregacji Nauki Wiary, które rozpatruje odwołania złożone od wyroków kanonicznych działającego tam trybunału, między innymi w sprawach dotyczących pedofilii.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

2. Ostrzegają przed siecią 5G w Polsce. W rzeczywistości chodzi o coś innego

Uczestniczył również w synodach Biskupów i reprezentował Ojca Świętego na miejscowych uroczystościach w wielu krajach całego świata, również w Polsce. Wniósł również swój wkład w Kodeks Prawa Kanonicznego i nad reformą Kurii Rzymskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
  2. Wielu pije ją prawie codziennie, a nie wie jakie spustoszenie wywołuje dla organizmu. Trucizna o smaku ambrozji dewastuje nasz organizm;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet

Następny artykuł