Nie żyje Ian Holm
unsplash.com/DavidTomaseti
Autor Barbara Bujar - 20 Czerwca 2020

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny aktor

Nie żyje Ian Holm. Aktor znany był z wielu filmów na całym świecie. Większość zapamięta go szczególnie jako Bilbo Bagginsa z „Władcy Pierścieni”. Mężczyzna zmarł 19 czerwca w Londynie. Miał 88 lat. O jego śmierci, za pośrednictwem "The Guardian", poinformował wczoraj jego agent.

Nie żyje legendarny aktor. Ian Holm urodził się 12 września 1931 roku w Goodmayes. Aktorstwo od zawsze było jego pasją. Ukończył Royal Academy of Dramatic Art, po czym rozpoczął swoją karierę. Zaczął od teatru, gdzie wystąpił razem z dużą brytyjską grupą Royal Shakespeare Company. Później pokochało go kino. Wiadomość o tym, że nie żyje wstrząsnęła całym środowiskiem filmowym.

Na wielkim ekranie Holm zadebiutował w 1968 roku i od razu zaczął zbierać nagrody. Tytuł najlepszej męskiej roli drugoplanowej otrzymał za udział w produkcji Jacka Golda "The Bofors Gun". W późniejszym czasie jego kariera nabrała tempa i aktor zaczął regularnie pojawiać się w kolejnych filmach. Widzom dał się poznać w takich produkcjach jak: „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”, „Ta druga kobieta”, „Pan życia i śmierci” oraz „Nagi lunch”. Przede wszystkim jednak ludzie pokochali go za rolę Bilbo Bagginsa w serii filmów "Władca Pierścieni".

Dziecko wypadło z okna wieżowca. Przyczyna tragedii pozostaje zagadkąDziecko wypadło z okna wieżowca. Przyczyna tragedii pozostaje zagadkąCzytaj dalej

Nie żyje wybitny aktor filmowy i teatralny. Ian Holm miał 88 lat

Jak podaje Radio Zet, Ian Holm nie zawsze mógł w pełni cieszyć się zdrowiem. W 2001 roku usłyszał przerażającą diagnozę. Lekarzy wykryli u niego raka prostaty. Aktor jednak podjął walkę i dzięki temu zwyciężył z nowotworem. Pod koniec życia zmagał się także z chorobą Parkinsona. Dolegliwość, która z czasem utrudnia w życiu wykonywanie wielu czynności, miała być jedną z przyczyn śmierci artysty.

Ian Holm zmarł wczoraj, 19 czerwca. Tę smutną wiadomość przekazał światu agent mężczyzny, który wydał oświadczenie na łamach dziennika "The Guardian". Jego ciepłe słowa zapewniły, że aktor do końca życia był otoczony bliskimi mu osobami.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

2. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz

- Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że Sir Ian Holm zmarł dziś rano w wieku 88 lat. Zmarł spokojnie w szpitalu, otoczony rodziną i opiekunami. Uroczy, miły i ogromnie utalentowany, będziemy za nim bardzo tęsknić – fragment oświadczenia cytuje wprost.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Widok grobu Kazimierza Deyny zapiera dech w piersiach. Od jego śmierci minęło już ponad 30 lat

Następny artykuł