nie żyje nastolatek
Fot. pixabay.com/ Arcaion
Autor Klaudia Gaicka - 20 Czerwca 2020

Nie żyje 15-letni Kuba. Nastolatek stanął w obronie swojej koleżanki

Nie żyje nastolatek, który stanął w obronie koleżanek. Pod osłoną nocy jego oprawca bez mrugnięcia okiem wbił mu nóż w klatkę piersiową. Słowa ojca i brata chłopaka przywołują łzy do oczu.

Nie żyje nastolatek, który stanął w obronie swojej koleżanki. Jak podaje Fakt.pl, cały dramat rozegrał się w nocy 10 maja w niewielkiej miejscowości pod Lublinem. 15-latek wraz z dwiema koleżankami wybrał się na nocny maraton filmowy. W czasie przerwy postanowili przejść się na spacer, tam spotkali oprawcę Kuby.

Kilkaset zakażeń w fabryce mięsa. Polacy obwiniani za zarażanieKilkaset zakażeń w fabryce mięsa. Polacy obwiniani za zarażanieCzytaj dalej

Nie żyje 15-letni chłopak, który stanął w obronie koleżanek

20-letni Karol F. wraz z kolegami zaczął znęcać się nad koleżankami 15-latka. Ten wykazał się odwagą i stanął w obronie dziewczynek. Niestety przypłacił to życiem. Chłopak wbił mu nóż w klatkę piersiową. Dziewczyny odnalazły zranionego Kubę po krótkich poszukiwaniach i odebrały telefon od jego brata.

– Powiedziała mi przez telefon, że Jakub leży. Krzyknąłem, żeby się uspokoiła i szybko zadzwoniła po karetkę i na policję. Zapytałem, gdzie są. Powiedziała mi, że gdzieś w Lubinie koło zamku – wspomina brat chłopaka.

Na miejsce zdarzenia przyjechały odpowiednie służby, niestety nastolatka nie udało się uratować. Słowa taty zmarłego przywołują łzy do oczu. Ciężko uwierzyć w to, co spotkało Kubę.

– Od 6. roku życia grał w piłkę nożną regularnie co weekend. Był normalnym chłopakiem. Dla mnie dziwne jest to, że on się tam znalazł, bo był wręcz strachliwy. Nigdy nie zostawał sam na górze w domu, bo bał się tam siedzieć. Była taka sytuacja, że nawet trener po treningu go odwoził. Wtedy dzwonił do mnie i mówił: tato, już wracam, zapal światło na podwórku – wspomina mężczyzna.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka żołądka. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi schorzeniami

2. Ceny nad morzem porażają, rachunki za obiady idą w setki złotych. Ale jest sposób, możesz zjeść z rodziną za mniej niż 100 zł

Prokuratura zamierza przedstawić zarzuty nie tylko głównemu oprawcy nastolatka, ale również chłopakom, którzy byli świadkami zdarzenia, a mu nie pomogli.

– Dla tych młodych ludzi był dzieckiem, był bardzo chudy – zaznaczył tata Kuby.

Podczas śledztwa okazało się, że jeden z obecnych tam chłopaków ma jeszcze więcej na sumieniu. W jego telefonie znaleziono dziecięcą pornografię. Za to przestępstwo grożą mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za nieudzielenie pomocy nawet 3 lat. Za zabójstwo 20-letni Karol może otrzymać nawet dożywocie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Do czego służy msza święta? Wielu katolików może być oburzonych, rzecznik Episkopatu rozwiewa wątpliwości
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał rodzinny dramat. Jego tata zrobił mu największą krzywdę, straszne wyznanie

Następny artykuł