nie żyje kazimierz pająk
fot. https://pixabay.com/ Arcaion
Autor Klaudia Gaicka - 20 Lipca 2020

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje Kazimierz Pająk

Nie żyje Kazimierz Pająk. Całe życie poświęcił lokalnemu samorządowi, a jego publikacje doczekały się wielu pozytywnych ocen. Za jego czasów, przy Podchorążych utworzono bibliotekę, halę sportu, park naukowo-techniczny oraz w pełni nowoczesny campus akademicki. Wkład profesora w szkolnictwo i edukację obywateli Piły jest nieoceniony.

Nie żyje prof. Kazimierz Pająk. Był pierwszym rektorem PUSS, czyli Państwowej Uczelni Stanisława Staszica. Wielu studentów bardzo dobrze go wspomina. Jak podaje portal Pila.naszemiasto.pl, Kazimierz Pająk był wykładowcą Katedry Ekonomii PUSS w Pile oraz Kierownikiem Katedry Polityki Gospodarczej i Samorządowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Lekarze dawali Jerzemu Stuhrowi 3 miesiące życia. Żona aktora opowiedziała o jego walce z chorobąLekarze dawali Jerzemu Stuhrowi 3 miesiące życia. Żona aktora opowiedziała o jego walce z chorobąCzytaj dalej

Nie żyje Kazimierz Pająk

Całe życie poświęcił lokalnemu samorządowi. Jego prace doczekały się wielu publikacji między innymi "Rola samorządu terytorialnego w kształtowaniu rozwoju lokalnego".

Zaledwie trzy lata temu Uniwersytet Finansowy w Kijowie uhonorował go tytułem doctor honoris causa nadany mu przez. Jako największe osiągnięcie profesora uznaje się współtworzenie uczelni w Pile. Był tam również rektorem przez dwie kadencje.

Przy Podchorążych utworzono bibliotekę, halę sportu, park naukowo-techniczny oraz w pełni nowoczesny campus akademicki. Wkład profesora w szkolnictwo i edukację obywateli Piły jest nieoceniony. Za swoją aktywność profesor w 2009 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piły.

Profesor otrzymał jeszcze następujące tytuły i nagrody: Lidera Sukcesu (2005 r.), Odznaka Honorowa za zasługi dla województwa wielkopolskiego (2005 r.), wpis do Księgi Pamiątkowej Miasta Piły wraz z przekazaniem medalu-wizerunku Stanisława Staszica – wyróżnienie przez Prezydenta Miasta Piły (2005 r.), HIT Regionu 2005 (2006 r.), Statuetka HIPOLITA oraz Certyfikat „Najlepsze w Polsce” za wybitny rozwój organizacyjny szkoły oraz krzewienie idei pracy organicznej (2006 r.), HIT Regionu 2006 – za dokonania w zakresie tworzenia nowoczesnej bazy dydaktycznej Uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania środków Unii Europejskiej (luty 2007); Kryształowy HIT 2007 (2007 r.), Certyfikat „Najlepsze w Polsce” THE BEST in POLAND za „EUROPEJSKI POZIOM NAUCZANIA” nadany przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, Wielkopolskie Zrzeszenie Handlu i Usług oraz Radio Merkury, POLSKA Głos Wielkopolski, TVP S.A. Oddział w Poznaniu, Europartner.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września

2. ZUS wygadał się jak powiększyć swoją emeryturę. Rozwiązanie jest proste, a wiele osób nie korzysta

Co więcej, jak podaje serwis Pila.pl, za uznaniu wybitnych zasług w działalności publicznej dla pożytku lokalnej społeczności trzykrotnie wyróżniony przez lokalne media tytułem „Człowiek roku” w kategorii „Służba zdrowia, oświata i działalność społeczna” (w 2004, 2006 i 2007 r.).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Tony Halik zostawił kopertę, którą żona miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, kiedy zobaczyła zawartość;
  3. Tragedia w województwie łódzkim. Nastolatka zginęła na oczach bliskich
  4. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września
  5. Choroby, które można pomylić z rakiem. Ich objawy są identyczne
  6. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł