Nie żyje: Piotr Szczepanik
pixabay
Autor Damian Witoń - 20 Sierpnia 2020

Media obiegła smutna informacja. Nie żyje wybitny polski piosenkarz, od lat zmagał się z chorobą

Nie żyje Piotr Szczepanik. Wybitny artysta, piosenkarz i gitarzysta od lat zmagał się z chorobą. Odszedł w wieku 78 lat. O jego śmierci poinformowała córka, która przekazała smutną nowinę Polskiej Agencji Prasowej.

Nie żyje Piotr Szczepanik. O śmierci artysty poinformowała Polską Agencję Prasową córka Jagoda Maria Szczepanik. Wykonawca wielkich przebojów odszedł w wieku 78 lat.

Pojawiła się nowa mutacja koronawirusa. Wbrew pozorom nie jest to jednak zła wiadomośćPojawiła się nowa mutacja koronawirusa. Wbrew pozorom nie jest to jednak zła wiadomośćCzytaj dalej


Nie żyje Piotr Szczepanik. Artysta odszedł w wieku 78 lat, lecz na zawsze pozostanie w naszej pamięci

Piotr Szczepanik sławę zyskał głównie dzięki takim przebojom, jak chociażby jednej z najpiękniejszych polskich ballad “Kochać, czy utworom “Goniąc Kormorany” i “Żółte Kalendarze”. Sam przyznał kiedyś, że wcale nie zabiegał o tak wielką popularność, jaka go spotkała.


-Nie czyniłem żadnych zabiegów, ani specjalnie się nie starałem, aby stać się popularnym. Właściwie, to o moim dalszym życiu, śpiewaniu i o tym, że piosenki przeze mnie wykonywane stały się szlagierami, zadecydowali radiosłuchacze- powiedział kiedyś Szczepanik


Niestety od kilku lat stan zdrowia muzyka regularnie się pogarszał, aż w końcu fani otrzymali najgorszą wiadomość, którą przekazała jego córka.


-Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia - po wielu latach zmagań z chorobą odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik - przekazała Jagoda Maria Szczepanik Polskiej Agencji Prasowej

Dzisiaj grzeje: 1. Wiceminister zdrowia zapowiada okrojenie liczby szpitali. Rząd przygotowuje się do nowej strategii
2. Kierowcy mają się czego obawiać, wraca mandat za brak maseczki w aucie. Bardzo łatwo możesz go dostać


Piotr Szczepanik urodził się 14 lutego 1942 roku. Studiował historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Debiut muzyczny zaliczył na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1963 roku. Jak podaje portal kultura.onet.pl, Szczepanik w latach 70 zaczął zajmować się piosenką poetycką. Koncertował w kraju oraz za granicą. Jego talent szybko został doceniony i niedługo stał się jednym z czołowych polskich śpiewaków.


Wraz z redakcją portalu Pacjenci.pl składamy wyrazy współczucia bliskim zmarłego oraz fanom jego twórczości, którym z całą pewnością będzie go bardzo brakowało. Niech spoczywa w pokoju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunek
  2. Były dziennikarz TVP usłyszał straszne zarzuty. Najnowsze doniesienia wstrząsnęły opinią publiczną
  3. Wczesne objawy miażdżycy. Wielu chorych je bagatelizuje
  4. Fakt ujawnił kulisy odejścia Szumowskiego. Dlaczego były Minister Zdrowia zrezygnował ze stanowiska?
  5. Rak jelita grubego może przez lata rozwijać się w ukryciu. Istnieje jednak sposób, by wykryć go, zanim będzie za późno
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł