nie żyje nauczycielka
unsplash.com/sami salim
Autor Natalia Niewczas - 20 Października 2020

Zmarła 15 minut po trafieniu do szpitala. Tragiczna wiadomość obiegła media

Tragiczne wieści z kraju: nie żyje 42-letnia kobieta. Pacjentka zmarła zaledwie kwadrans po tym, jak trafiła do szpitala. Media podają, że była w naprawdę ciężkim stanie. Lekarze nie zdołali jej uratować.

42-latka nie żyje - kobieta była zarażona wirusem SARS-CoV-2. Do tragicznego zdarzenia doszło w województwie małopolskim, pacjentka zmarła 15 minut po tym, jak w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Jak wynika z doniesień mediów, kobieta była nauczycielką.

Poważnie zwiększają ryzyko zgonu przy COVID-19. Cierpią na nie tysiące PolakówPoważnie zwiększają ryzyko zgonu przy COVID-19. Cierpią na nie tysiące PolakówCzytaj dalej

Nauczycielka z województwa małopolskiego nie żyje

42-letnia nauczycielka języka angielskiego nie żyje - tragiczne wieści dotarły do mediów we wtorek 20 października. W momencie trafienia na oddział jednego z krakowskich szpitali stan zdrowia pacjentki był krytyczny. Chora na COVID-19 kobieta wcześniej była leczona w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, niestety bezskutecznie.

Jak podaje portal rmf24.pl, informacja o tym, że pani Agnieszka Klimczak nie żyje, została zamieszczona między innymi na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 64 w Krakowie oraz stronie internetowej placówki Sióstr Prezentek. Nauczycielka pracowała w obu wspomnianych miejscach.

- Z wielkim żalem, smutkiem i zaskoczeniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci p. Agnieszki Klimczyk, która w latach 2013-2016 była nauczycielem języka angielskiego w naszym gimnazjum. Pani Agnieszka zmarła 16 października, o godz. 18:15 - czytamy we wpisie zamieszczonym przez Siostry Prezentki.


O tym, że pani Agnieszka Kmilczak nie żyje, poinformował również radny Krakowa. Łukasz Wantuch zamieścił wpis w mediach społecznościowych.

- Agnieszka mieszkała blok od mojego. Znaliśmy się od wielu lat, z jej mężem również (...). Widziałem się z nią przelotnie dwa tygodnie temu na Celarowskiej, koło mostku. "Cześć, część". Zdawkowe słowa, bo przecież będziemy się jeszcze widzieć wielokrotnie przez całe życie (...) - czytamy we wpisie radnego.

Dzisiaj grzeje: 1.Kiedy może zakończyć się pandemia? Są nowe prognozy ekspertów
2.Piotr Kraśko nie szczędził szczerych słów. Co powiedzą Kaczyński i Morawiecki? Może być afera
3. Gwiazda "M jak miłość" walczyła o życie i zmagała się z ciężką chorobą. Objawy były niepozorne

Nie żyje ponad setka osób. Tragiczny raport ministerstwa zdrowiaNie żyje ponad setka osób. Tragiczny raport ministerstwa zdrowiaCzytaj dalej


Pani Agnieszka nie jest niestety jedyną nauczycielką, która nie żyje z powodu zakażenia koronawirusem. W obliczu obecnego zagrożenia epidemiologicznego nie trudno dziwić się pracownikom oświaty, którzy obawiają się o swoje zdrowie i życie. Istnienie obaw potwierdza prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

- Obawiamy się, że te osobiste tragedie mogą mieć daleko idące konsekwencje nie tylko w tych gminach i szkołach. Wielu nauczycieli od tygodni zgłasza nam obawy o swoje zdrowie i życie. Wiemy, że część korzysta ze zwolnień zdrowotnych - przekazywał na początku października Sławomir Broniarz.

Już niedługo obostrzenia mogą zostać rozszerzone. Rzecznik rządu zapowiadaJuż niedługo obostrzenia mogą zostać rozszerzone. Rzecznik rządu zapowiadaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowco, lepiej nie zapominaj. Już niedługo za brak papierka wlepią Ci nawet 8,4 tys. zł kary
  2. Tajemniczy ładunek chińskiego myśliwca. Eksperci nie mogą uwierzyć, co mógł przenosić [wideo]
  3. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  4. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  5. Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem. Nie jest dobrze. Szef WOŚP często podróżował po kraju i świecie aby pomagać innym
  6. Jest decyzja rządu, premier właśnie potwierdził. Uczniowie podstawówek będą uczyć się zdalnie

Następny artykuł