Nie żyje: 11 latka, która była uczulona na składnik pasty do zębów
pixabay_Bru_nO
Autor Damian Witoń - 21 Marca 2020

Nie żyje 11-letnia dziewczynka. Do tragedii doszło przez pastę do zębów

Nie żyje 11-latnia dziewczynka. Powodem jej śmierci była silna reakcja alergiczna, którą wywołało użycie pasty do zębów zawierającej w swoim składzie substancje, na które dziecko było uczulone.

Nie żyje dziewczynka, która zmarła po tym, jak użyła pasty do zębów zawierającej szkodliwy dla niej składnik. Odeszła w wieku 11 lat. Jej historia może być przestrogą dla wszystkich osób, które są uczulone na pewne substancje. Czasem bowiem można znaleźć je w zupełnie niespodziewanych miejscach i produktach.

Dramat w Centrum Onkologii. Zarażona pielęgniarka pracowała na chemioterapii dziennejDramat w Centrum Onkologii. Zarażona pielęgniarka pracowała na chemioterapii dziennejCzytaj dalej

Nie żyje 11-letnia dziewczynka. Zmarła po tym, jak użyła pasty do zębów zawierającą substancję, na którą była uczulona

Pewnego dnia 11-letnia Denise Saldate wraz ze swoją matką udała się do dentysty. Specjalista po obejrzeniu jej uzębienia zalecił zakup specjalistycznej pasty, która regularnie stosowana może wzmocnić szkliwo. Niestety rekomendacja okazała się tragiczna w skutkach. Wszystko przez to, że nikt nie zorientował się w porę, że produkt w swoim składzie zawiera substancje, na którą dziewczynka była uczulona.

Denise z uwagi na swoją alergię była zmuszona unikać produktów nabiałowych. Ich spożycie w jej przypadku niosło za sobą ogromne niebezpieczeństwo, dlatego matka 11-latki sprawdzała pod tym kątem praktycznie wszystko, z czym miała styczność jej córka. Straciła czujność tylko raz i niestety wystarczyło to, aby doszło do tragedii.

Kiedy Denise zaczęła szczotkować zęby przy pomocy pasty Mi Paste One, szybko zorientowała się, że dzieje się z nią coś niedobrego. O fakcie niezwłocznie poinformowała swoją matkę, która opowiada o feralnym wydarzeniu.

-Powiedziała ( Dennise przyp. red.) : „Wydaje mi się, że mam reakcję alergiczną na pastę”. Kiedy kończyła to zdanie, jej wargi już zdążyły zrobić się sine. Podniosłam ją i położyłam w moim łóżku. Pobiegłam do pokoju i krzyknęłam do drugiej córki, aby natychmiast zadzwoniła po pogotowie. Sama chwyciłam za EpiPen. - relacjonuje Monique, matka 11-latki

EpiPen, którego użyła kobieta, aby ratować swoje dziecko, nie pomógł. Kiedy na miejsce przybyła karetka 11-latka była w bardzo złym stanie. Miała ogromne problemy z oddychaniem. Przewieziono ją do szpitala, gdzie przez kolejne dwa dni walczyła o życie. Niestety zmarła w wyniku silnej reakcji alergicznej. Jak podaje portal popularne.pl, matka Dennise dzieli się jej historią, aby przestrzec wszystkie uczulone osoby, aby dokładnie sprawdzały produkty, których używają.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe objawy koronawirusa. Niepokojące doniesienia naukowców

2. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa

-Czytajcie wszystko. Nie traćcie czujności tylko dlatego, że przez ostatnich kilka lat wszystko szło, jak z płatka. Nie możecie tracić czujności, nie możecie czuć zakłopotania, albo wstydzić się zapytać. Róbcie to tak długo, dopóki nie będziecie pewni, że wszystkie składniki są absolutnie bezpieczne. Jesteście adwokatami swoich dzieci. - mówi Monique

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 najbardziej niesamowitych właściwości ogórków kiszonych. Miałeś pojęcie?
  2. Pieniądze, jakie zarabiają gwiazdy disco polo nie mieszczą się w głowie. Kwoty są ogromne
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Zmiana dla 850 tys. Polaków. 500 plus z nowym progiem dochodowym

Następny artykuł