11-latka zmarła z powodu uczulenia na pastę do zębów
youtube.com/TV LIBERTAD MX Orgullo Guanajuatense
Autor Barbara Bujar - 23 Lipca 2020

Jej mama kupiła nową pastę do zębów. Nie żyje 11-latka

Nie żyje 11-latka, która trafiła do szpitala z silną reakcją alergiczną. Denise Saldate użyła pasty do zębów, którą polecił jej dentysta. Chwilę później jej stan stał się krytyczny. Winny okazał się jeden ze składników produktu. Podczas zakupów mama dziewczynki nie sprawdziła dokładnie etykiety na opakowaniu. Teraz ostrzega innych rodziców.

Denise Saldate była alergiczką. Szczególnie niebezpieczne były dla niej produkty nabiałowe. Jak informuje portal popularne.pl, każdy z nich mógł doprowadzić u niej do wstrząsu anafilaktycznego. Z tego względu mama 11-latki zachowywała bardzo dużą ostrożność i podczas zakupów zawsze sprawdzała skład każdego produktu spożywczego. Nigdy nie pomyślałaby o tym, że składnik zagrażający zdrowiu i życiu jej córki, może znajdować się także w paście do zębów. Przez jedno małe niedopatrzenie Denise trafiła do szpitala. Po dwóch dniach okazało się, że nie żyje.

Wielu Polaków w żałobie. Nie żyje uwielbiana aktorka, jej mąż przekazał tragiczną wiadomośćWielu Polaków w żałobie. Nie żyje uwielbiana aktorka, jej mąż przekazał tragiczną wiadomośćCzytaj dalej

11-letnia Denise nie żyje. Przyczyną śmierci okazała się alergia na składnik pasty do zębów

Kiedy 11-latka wybrała się na wizytę do dentysty, ten polecił jej pastę MI Paste One, która miała wzmocnić jej szkliwo. Za radą lekarza dziewczynka wraz z mamą udały się do sklepu i kupiły zarekomendowany produkt. Żadna z nich nie sprawdziła jego składu, ponieważ nigdy nie przypuściłyby, że pochodne nabiału znajdą się w paście do zębów.

Obecność produktów nabiałowych w środkach przeznaczonych do higieny jamy ustnej nie jest jednak wcale takim rzadkim zjawiskiem. Jak czytamy na portalu, w skład pasty, którą kupiła Denise, wchodzi pozyskiwany z mleka krowiego Recaldent. Ten sam składnik znaleźć można także w takich pastach jak GC Tooth Mousse i GC MI Paste Plus. Obie są dostępne w Polsce.

Skutki zakupu poleconej przez dentystę pasty do zębów okazały się dla Denise i jej mamy tragiczne. 11-latka od razu po użyciu produktu zaczęła odczuwać objawy alergii. Zaczęło się od sinych warg i problemów z oddychaniem. Przerażającą relację matki dziewczynki cytuje popularne.pl.

Powiedziała: „Wydaje mi się, że mam reakcję alergiczną na pastę”. Kiedy kończyła to zdanie jej wargi już zdążyły zrobić się sine. Podniosłam ją i położyłam w moim łóżku. Pobiegłam do pokoju i krzyknęłam do drugiej córki, aby natychmiast zadzwoniła po pogotowie. Sama chwyciłam za EpiPen – miała opowiadać kobieta w wywiadzie dla Allercgic Living.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają

EpiPen oznaczał zastrzyk zawierający epinefrynę. Niestety, nawet szybkie podanie leku, nie poprawiło stanu zdrowia Denise. Gdy przyjechało pogotowie, 11-latka natychmiast została zabrana do szpitala. Tam przeżyła jeszcze dwa dni. Reakcja alergiczna była niestety tak silna, że jej życia nie udało się uratować. Teraz zrozpaczona mama przestrzega wszystkich rodziców.

- Nie możecie tracić czujności, nie możecie czuć zakłopotania, albo wstydzić się zapytać. Róbcie to tak długo, dopóki nie będziecie pewni, że wszystkie składniki są absolutnie bezpieczne. Jesteście adwokatami swoich dzieci – apeluje kobieta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Ulotka Jacka Kurskiego sprzed lat wyciekła do mediów. Aż trudno uwierzyć, jakie miał pomysły;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor

Następny artykuł