Nie żyje 17-letni sportowiec
fot twitter.com/UD Las Palmas
Autor Barbara Bujar - 22 Czerwca 2020

Nie żyje 17-latek. Rodzina młodego sportowca pogrążyła się w żałobie

Nie żyje uzdolniony hiszpański piłkarz. 17-latek, który na co dzień był zawodnikiem UD Las Palmas, utopił się w rodzinnej miejscowości. O jego nagłej śmierci poinformowali członkowie klubu na Facebooku. Wiadomość wstrząsnęła fanami, ale przede wszystkim bliskimi młodego sportowca.

Świat sportowy znów pożegnał młodego zawodnika. 17-letni Jorge Sanchez był utalentowanym hiszpańskim piłkarzem, dla którego drzwi do wielkiej kariery stały otworem. Chłopak był członkiem klubu UD Las Palmas, z którym grał w lidze Segunda Division. 21 czerwca na Twitterze pojawiła się przerażająca informacja. Okazało się, że Sanchez nie żyje.

Wzrost emerytur nawet o 2400 złotych. Jest jednak jeden warunekWzrost emerytur nawet o 2400 złotych. Jest jednak jeden warunekCzytaj dalej

Nie żyje Jorge Sanchez. Jego nagła śmierć wstrząsnęła całym sportowym społeczeństwem

Jak podaje Super Express, 17-letni sportowiec pochodził z hiszpańskiego miasta Don Benito. W pewnym momencie jego talent został dostrzeżony przez skautów, którzy sprowadzili go na tereny Wysp Kanaryjskich, by tam rozwijał swoją karierę. Nastolatek ochoczo dołączył do ich sportowego świata i prężnie uczestniczył w życiu drużyny. Po sezonie wrócił na chwilę do klubu, z którego pochodził, ale w sezonie 2020/2021 miał znów pojawić się w Las Palmas. Tego niestety nie doczekał. 21 czerwca świat obiegła wiadomość, że Sanchez nie żyje. Młody chłopak utopił się podczas pobytu w swoim rodzinnym mieście.

Rodzina sportowca w jednej chwili pogrążyła się w ogromnej żałobie. Koledzy z klubu również nie potrafili uwierzyć w to, co się stało. O tragicznym zdarzeniu postanowili poinformować za pośrednictwem Twittera.

- UD Las Palmas ubolewa nad śmiercią naszego juniora, Jorge Sancheza. Zawodnik UD Jandia miał dołączyć do juniorskiego zespołu w kolejnym sezonie. Przesyłamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom. Spoczywaj w pokoju – napisali.

Członkowie sportowej rodziny zawsze mocno się do siebie przywiązują. Nie inaczej było w przypadku 17-latka i jego kolegów z klubu. Zawodnicy w swoim oświadczeniu nie ukrywali towarzyszącego im bólu. Jorge Sanchez był dla nich jak brat.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. GW: Rząd chce sprzedawać lasy. Grunty mają trafić pod zabudowę deweloperów

- To jeden z najsmutniejszych dni w historii naszego klubu, UD Jandia. Nie mamy słów, by opisać zalewający nas w tej chwili ból – dodali.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielu liczyło, że powstanie w tym roku. Oficjalnie potwierdzili, budowa jest opóźniona
  2. Emerytura dla pewnej grupy Polek i Polaków będzie znacznie wyższa. Decyzja zapadła, przedstawiamy szczegóły
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?

Następny artykuł