Nie żyje: Józefa Hennelowa
pxhere.com CC0
Autor Klaudia Bochenek - 22 Sierpnia 2020

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje słynna polska dziennikarka

Nie żyje znana polska dziennikarka, która nie zamykała się tylko na media. Przez pewien czas była posłanką, została odznaczona wieloma medalami. Informację o jej śmierci przekazał tygodnik, w którym pracowała przez długie kilkadziesiąt lat.

Przykre wieści o tym, że nie żyje jedna z wybitnych dziennikarek, zmroziły całą branżę medialną. Niestety, to już potwierdzone, o wszystkim poinformował redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", Piotr Mucharski.

Zaskakująca decyzja nowego Ministra Zdrowia. Niektórym osobom może się bardzo nie spodobaćZaskakująca decyzja nowego Ministra Zdrowia. Niektórym osobom może się bardzo nie spodobaćCzytaj dalej

Nie żyje Józefa Hennelowa, pracę w mediach zaczęła jeszcze w 1948 roku

Wszystkie media żyją śmiercią dziennikarki, która do późnej starości wytrwale pracowała w mediach. Józefa Hennelowa zmarła w wieku 95 lat w Krakowie, znana była z bycia dziennikarką, publicystką i felietonistką w "Tygodniku Powszechnym". Znany tygodnik katolicki został założny w 1945 roku przez kardynała Adama Sapiehę, Józefa Hennelowa zaczęła pracować tam 3 lata później, na początku jako korektorka. Potem znalazła w sobie zacięcie dziennikarskie, była także redaktorem, sekretarzem redakcji i zastępcą redaktora naczelnego - z tej ostatniej funkcji zrezygnowała w 2008 roku.

- Czytelników i nas, młodszych redaktorów, uczyła odpowiedzialności za słowo, dystansu wobec patosu, zainteresowania pozornymi drobiazgami codzienności, za którymi zawsze stała wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka [...] Pani Józefo, droga Ziuto, dziękujemy za kawał życia włożony w "Tygodnik", za teksty, za tak wysoko postawioną poprzeczkę etosowi dziennikarskiemu, za dyskretne i życzliwe towarzyszenie - można przeczytać na stronie "Tygodnika Powszechnego".

Dzisiaj grzeje: 1. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. "Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy"
2. Monika Zamachowska podzieliła się informacjami o swoim nieszczęściu. Gwiazda bardzo cierpi przez pandemię

Józefa Hennelowa studia dziennikarskie ukończyła 3 lata po objęciu pracy jako korektorka. Nie zamykała się tylko na "Tygodnik Powszechny", pracowała też w krakowskim oddziale Ossolineum, a w późniejszych latach zasiadała nawet w sejmie, była także członkiem Unii Wolności.

Józefa Hennelowa odnosiła sukcesy nie tylko w dziennikarstwie, za jej zasługi odznaczono ją m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski i Orderem św. Grzegorza Wielkiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popularny sklep pilnie ostrzega swoich klientów. Chodzi o wycofany produkt, może być niebezpieczny
  2. Co widział Kacperek przed śmiercią? Porażające ustalenia dziennikarzy, o opinię zapytano eksperta
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł