nie żyje piosenkarka
unsplash David Tomaseti
Autor Klaudia Gaicka - 22 Września 2020

Media obiegała smutna wiadomość. Nie żyje znana polska piosenkarka, jej przeboje nucił cały kraj

Nie żyje znana w kraju piosenkarka. Należała do tych artystów, których wielu z nas wspomina, pomimo tego, że już dawno zakończyli swoją twórczą działalność. Jej utwory mogliśmy również podziwiać w kilku znanych produkcjach filmowych, m.in. Nad rzeką, której nie ma (reż. Andrzej Barański), Inspekcji pana Anatola i Pan Anatol szuka miliona (reż. Jan Rybkowski). W 2005 roku piosenkarka uzyskała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Nie żyje znana polska piosenkarka. Należała do tych artystów, których wielu z nas wspomina, pomimo tego, że już dawno zakończyli swoją twórczą działalność. Zmarła 17 września, w wieku 83 lat.

Dr. Grzesiowski przekazał Polakom ważne rady. Warto się do nich zastosowaćDr. Grzesiowski przekazał Polakom ważne rady. Warto się do nich zastosowaćCzytaj dalej

Nie żyje Hanna Rek-Wyrobek. Wszyscy znali jej piosenki

Hanna Rek-Wyrobek urodziła się jeszcze przed drugą wojną światową w 1937 roku w Warszawie. Już podczas studiów na wydziale farmacji warszawskiej Akademii Medycznej uczęszczała na zajęcia chóru. Wraz z zespołem uczestniczyła w dużej liczbie występów. Piosenkarka grała także w teatrze „Kleks”, STS-ie i kabarecie „Pineska”.

- Z żalem informujemy, że w dniu 17.09.2020 r. odeszła Hanna Rek-Wyrobek - zasłużony członek ZASP, gwiazda estrady, Teatru STS i Kabaretu Pineska, absolwentka Studium Piosenkarskiego Hanny Skarżanki i Aleksandra Bardiniego - poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich.

Po latach została absolwentką Studium Piosenkarskiego Hanny Skarżanki i Aleksandra Bardiniego. Już w 1957 odniosła pierwszy uhonorowany sukces muzyczny. Hanna Rek zajęła 2. miejsce w konkursie piosenki organizowanym przez Polskie Radio. W swojej karierze występowała również w „Teatrze Piosenki” w warszawskim Bristolu, współpracowała z teatrem warszawskim „Syrena” i łódzkim „7.15”.

Zanim artystka rozpoczęła karierę solową, miała własny zespół o nazwie Hanna Rek Band. Wraz z mężem Bogusławem Wyrobkiem uczestniczyła w licznych występach poza granicami kraju (w latach 1964 – 1985).

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Blisko 140 tys. Polaków ruszyło po dodatkowe wsparcie. Można dostać nawet 31,8 tys. zł
2.Ile zarabia Magda Gessler? Można się złapać za głowę

Jej utwory mogliśmy również podziwiać w kilku znanych produkcjach filmowych, m.in. Nad rzeką, której nie ma (reż. Andrzej Barański), Inspekcji pana Anatola i Pan Anatol szuka miliona (reż. Jan Rybkowski). W 2005 roku piosenkarka uzyskała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Piosenka zasłynęła m. in. piosenką „Gdy mi ciebie zabraknie...". Spośród wykonywanych przez nią utworów muzycznych popularnością cieszyły się również m. in. „Augustowskie noce”, „Ja mam szczęście do wszystkiego", „W twoje ręce” oraz „Złoty pierścionek".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrze
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Powinny znaleźć się w sezonowym menu każdego Polaka. W placku drożdżowym śliwki smakują najlepiej

Następny artykuł