Nie żyje Joel Schumacher.
unsplash.com/DavidTomaseti
Autor Barbara Bujar - 23 Czerwca 2020

Nie żyje wybitny reżyser. Jego filmy doceniono na całym świecie

Nie żyje znany reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Joel Schumacher odszedł 22 czerwca w Nowym Jorku. Mężczyzna miał na swoim koncie wiele światowej klasy filmów. W jego produkcjach brały udział najpopularniejsze gwiazdy kina. O śmierci mężczyzny poinformował jego agent, który podał także przyczynę zdarzenia.

Joel Schumacher urodził się 29 sierpnia 1939 roku w Nowym Jorku. Kino interesowało go od zawsze. To tam spędzał większość czasu, gdy jego mama wychodziła do pracy. Swoją pasję mężczyzna zamienił w zawód, którym zajmował się do końca życia. Jego pierwszy film ukazał się już 1974 roku.

Nie żyje wybitny reżyser. To on stworzył dwa filmy o „Batmanie”

Potem poszło z górki. Jak podaje Fakt24, kolejna produkcja Schumachera zatytułowana „O kobiecie, co malała” została wydana w 1981 roku. Widzowie mogli podziwiać wtedy na ekranie aktorkę Lily Tomlin. Następne lata przynosiły reżyserowi same sukcesy. Do kin weszły takie filmy jak: "Linia życia", "Upadek", "Klient", "Czas zabijania". Największą sławę przyniosły mu jednak pokochane przez widzów na całym świecie dwa filmy o Batmanie. To właśnie Joel Schumacher był odpowiedzialny za stworzenie filmów „Batman Forever” oraz „Batman i Robin”. Przy produkcjach z mężczyzną współpracowali Val Kilmer, George Clooney oraz Arnold Schwarzenegger.

Produkcje Schumachera doczekały się wielu uznań. Za film „Osiem milimetrów” został nominowany do Złotego Niedźwiedzia na 49. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Adaptacja kinowa musicalu Andrew Lloyda Webbera "Upiór w operze" w jego wykonaniu otrzymała nominację do Oscara. Mężczyzna podjął się także wyreżyserowania kilku teledysków.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzie

2. Rząd wprowadza ogromne zmiany na stacjach paliw. Przygotuj się, może czekać cię niemały problem

W poniedziałek 22 czerwca świat obiegła smutna wiadomość. Okazało się, że po zaciętej walce z chorobą nowotworową Joel Schumacher zmarł. Przykrą informację przekazał mediom jego agent. W chwili śmierci mężczyzna miał 80 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Tomasz Adamek ujawnił, na kogo zamierza zagłosować w wyborach. Gigantyczne zaskoczenie, fani nie mieli pojęcia

Następny artykuł