Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski muzyk, był liderem popularnego zespołu

nie żyje muzyk
pixabay.com/41330
Autor Natalia Niewczas23.12.2020

Media potwierdzają przykre doniesienia, nie żyje znany polski muzyk, Piotr Miks. Wiadomość obiegła Internet we wtorek 22 grudnia. Mężczyzna był liderem oraz założycielem dwóch zespołów muzycznych: Zielono-Czarni oraz Wehikuł Czasu.

Nie żyje Piotr Miks. Jak donoszą media, mężczyzna zmarł w poniedziałek 21 grudnia w Warszawie. Piotr Miks był autorem tekstów, wokalistą i kompozytorem.

Nie żyje założyciel zespołu Zielono-Czarni Piotr Miks

Nie żyje Piotr Miks, popularyzator muzyki rock and roll. Współpracował z takimi osobistościami jak piosenkarki Mira Kubasińska czy Katarzyna Sobczyk. Media nie podają przyczyny jego śmierci.

Według informacji przekazanych przez fakt.pl Piotr Miks zadebiutował w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, gdzie wziął udział w Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Zagrał z zespołem Chochoły.

W późniejszych latach Piotr Miks współpracował z zespołami Tajfuny, Pesymiści czy Dylemat. Mężczyzna założył również dwie własne grupy muzyczne: Zielono-Czarni oraz Wehikuł Czasu.

Specjalne przywileje dla zaszczepionych już od dziś. Co przygotował rząd?Specjalne przywileje dla zaszczepionych już od dziś. Co przygotował rząd?Czytaj dalej

Muzyk, entuzjasta gatunku rock and roll, dzielił się swą pasją z innymi poprzez organizowanie imprez muzycznych. Działalność popularyzatorską rozpoczął w 1993 roku; wydarzenia odbywały się głównie w Warszawie.

W 2014 roku muzyk został oznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia w dziedzinach artystycznych. W 2018 roku otrzymał też Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Muzyka nie była jedynym zamiłowaniem wokalisty zespołu Zielono-Czarni. Piotr Miks chętnie uprawiał również sport; mężczyzna jeździł na nartach, pływał i ukończył dwa Maratony Warszawskie.

Prywatnie Piotr Miks był mężem Ireny, para pobrała się w 1972 roku. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci, córek Izabeli i Dominiki.

Nie żyje Piotr Miks, mężczyzna odszedł w wieku 77 lat. Msza żałobna w intencji zmarłego odbędzie się 30 grudnia w kościele zesłania Ducha Świętego.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł