Nie żyje: Proboszcz z Białopola zarażony koronawirusem
pixabay_Alicja
Autor Damian Witoń - 24 Marca 2020

Nie żyje proboszcz zarażony koronawirusem. Duchowny miał 68 lat

Nie żyje proboszcz parafii w Białopolu Henryk Borzęcki. Duchowny był zarażony wirusem SARS-CoV-2. Odszedł dzisiejszego ranka w wieku 68 lat.

Nie żyje ksiądz Henryk Borzęcki, który pełnił funkcję proboszcza parafii w Białopolu. Nie tak dawno temu pisaliśmy o tym, że duchowny zaraził się koronawirusem. Najprawdopodobniej od kobiety, która wróciła z Włoch. Niestety dotarły do nas smutne informacje, że dzisiejszego ranka przebywający w puławskim szpitalu 68-latek zmarł.

Dramat we Włoszech wciąż trwa. Stwierdzono więcej ofiar śmiertelnych niż w ChinachDramat we Włoszech wciąż trwa. Stwierdzono więcej ofiar śmiertelnych niż w ChinachCzytaj dalej

Nie żyje proboszcz Henryk Borzęcki. Duchowny był zarażony koronawirusem

Smutne wieści przekazała dziś diecezja zamojsko-lubaczowska. Henryk Borzęcki, proboszcz parafii w Białopolu zmarł w następstwie zarażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym bardzo niebezpieczną chorobę COVID-19. Objawia się ona między innymi ostrą niewydolnością układu oddechowego. Jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych oraz zmagających się z chorobami współwystępującymi. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, duchowny zmagał się z innymi dolegliwościami, a zatem należał do grupy podwyższonego ryzyka.

Diecezja zamojsko-lubaczowska umieściła w mediach społecznościowych specjalny wpis dotyczący śmierci księdza.

-Dziś, 24 marca 2020 r. o godz. 5.30 w Szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki - zarażony koronawirusem. Szczegóły pogrzebu w trakcie ustalania.Śp. ks. Henryka polecajmy w modlitwach Miłosierdziu Bożemu. - przeczytamy w komunikacie diecezjalnym

Jak podaje portal tvp.info, duchowny urodził się 20 lutego 1952 roku w Lubartowie. Na kapłana wyświęcony został 14 czerwca 1981 roku. Uroczystości, która odbyła się katedrze lubelskiej przewodził biskup Bolesław Pylak. Ksiądz Henryk Borzęcki służył między innymi w kościołach w Józefowie, Dzierzkowicach, Wilkowie i Lublinie. Proboszczem białopolskiej parafii został 8 lutego 1991 roku. Pełnił tę funkcję do dnia swojej śmierci.

Ksiądz Borzęcki jest już dziewiątą ofiarą koronawirusa w naszym kraju. Do tej pory w Polsce odnotowano oficjalnie ponad 770 przypadków zarażeń patogenem SARS-CoV-2. W rzeczywistości ta liczba może być jednak o wiele większa. Zaleca się zatem zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad wprowadzonych w związku ze stanem epidemii.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus może zniknąć wraz z ociepleniem? Pierwsze wyniki badań

2. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje

Wraz z redakcją portalu pacjenci.pl składamy szczere kondolencje wszystkim bliskim zmarłego księdza Henryka Borzęckiego oraz wiernym, dla których jego śmierć jest ogromną stratą. Niech spoczywa w pokoju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny
  3. Przełom w walce z koronawirusem. Węgierscy naukowcy odkryli dokładny kod genetyczny wirusa
  4. Już niedługo może być najczęściej diagnozowanym nowotworem. Ponad połowa przypadków wykrywana jest zbyt późno
  5. Można ponownie zarazić się koronawirusem? Lekarze nie mają wątpliwości
  6. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy

Następny artykuł