nie żyje 22-latek
Fot. pixabay.com/ _Alicja_
Autor Klaudia Gaicka - 24 Czerwca 2020

Nie żyje 22-latek. Nie pomógł nawet szybki transport śmigłowcem do szpitala

Nie żyje 22-letni chłopak. Zginął w wypadku, w którym samochód zderzył się z motorem. Pomimo przetransportowania do szpitala helikopterem, nie udało się uratować chłopaka. Prowadząca samochód była trzeźwa.

Nie żyje 22-motocyklista. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem (23 czerwca) w Głogoczowie (w woj. Małopolskim) na drodze krajowej nr 7, zwanej potocznie zakopianką.
Jak podaje serwis Tvp.info, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 43-letnia kobieta kierująca samochodem marki opel astra nie ustąpiła pierwszeństwa młodemu mężczyźnie. 22-latek jechał motocyklem marki Aprilla, kierował się drogą krajową w stronę Krakowa.

Popularny ser znika z Lidla. GIS wykrył w nim niebezpieczne bakterie, lepiej uważaćPopularny ser znika z Lidla. GIS wykrył w nim niebezpieczne bakterie, lepiej uważaćCzytaj dalej

Nie żyje 22-latek. Zakopianka zablokowana

43-latka jak gdyby nigdy nic wyjechała z drogi podporządkowanej prosto na chłopaka. 22-latek został przetransportowany do szpitala helikopterem. Niestety nie udało się go uratować, zmarł w szpitalu na skutek rozległych obrażeń. Policjanci przybyli na miejsce zbadali kobietę, była trzeźwa.

– Na miejscu pracują policjanci ruchu drogowego, będzie wszczęte postępowanie, które wyjaśni zarówno okoliczności, jak i przyczyny wypadku – powiedziała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Wraz z całą redakcją portalu Pacjenci.pl składamy najszczersze kondolencje i wyrazy żalu dla rodziny i bliskich zmarłego.

Jednocześnie pragniemy zaapelować o większą rozwagę. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromną masę ma rozpędzony samochód, i jakich może przy tym dokonać zniszczeń. Statystki dotyczące wypadków na drogach są zatrważające, pomimo pandemii i ograniczenia ruchu liczba ta nie spadła wcale znacząco.

Według danych prezentowanych na obserwatoriumbrd.pl, w pierwszych czterech miesiącach roku odnotowano około 6 500 wypadków, życie utraciło w nich ponad 700 osób, a ponad 7 100 zostało rannych.

Przyczyn tych ogromnych wyników eksperci upatrują się przede wszystkim w zbyt brawurowej jeździe. Często nawet kilka km więcej na liczniku może sprawić, że wypadek stanie się śmiertelny. Droga hamowania samochodu wydłuża się wraz z każdym km prędkości na liczniku.

Dzisiaj grzeje: 1. Dzieci otrzymały oburzającą pracę domową. O skandalu głośno jest na całym świecie

2. Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni. Lidl wprowadza hitowe produkty na Dzień Psa

Choć w codziennym życiu zdarza nam się o tym zapominać, warto sobie przypomnieć te zatrważające liczby, kiedy nam się gdzieś śmieszy. Zdążenie gdzieś na czas nigdy nie jest warte ludzkiego życia.

Pamiętajmy, że nawet jeżeli jedziemy prawidłowo ktoś, lub coś, w każdej chwili może wyskoczyć na jezdnię. Choćby nie była to nasza wina, wypadek może zakończyć się śmiercią dla obu stron.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Media ostrzegają, Polacy z ograniczonym dostępem do gotówki. Lepiej się przygotować na czarną godzinę
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Mąż Anny Przybylskiej usłyszał wyrok. Znamy szczegóły sprawy Jarosława Bieniuka

Następny artykuł