Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje wybitny polski sportowiec

nie żyje Mikołaj Kubica
fot. https://pixabay.com/ bernzwaelz
Autor Natalia Niewczas24.07.2020

Nie żyje polski sportowiec, którego serce podbiła gimnastyka sportowa - to właśnie z tym sportem widowiskowym związał zawodową karierę. Brał udział nie tylko w igrzyskach olimpijskich, ale także w mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata i mistrzostwach Polski.

Nie żyje mistrz - po wywalczeniu tylu tytułów mistrza Polski (między innymi w ćwiczeniach na drążku bądź ćwiczeniach wolnych), a także innych znaczących osiągnięciach w międzynarodowych mistrzostwach świata, trudno nazwać zmarłego sportowca inaczej. Mikołaj Kubica odszedł 19 lipca 2020 roku.


Nie żyje Mikołaj Kubica


Nie żyje Mikołaj Kubica - przykra wiadomość dotarła do mediów przed końcem lipca 2020 roku. Według doniesień portalu sport.se.pl sportowiec zmarł w wieku 74 lat. Pogrzeb legendarnej sportowej gwiazdy odbył się dnia 22 lipca w Popielowie-Radziejowie (Rybnik).


Mikołaj Kubica urodził się 27 października 1945 w Niedobczycach, które, choć niegdyś stanowiły oddzielne miasto, obecnie są jedną z dzielnic Rybnika. Miał dwoje równie zaangażowanych w sport braci. Mikołaj Kubica zajmował się gimnastyką sportową - to poddyscyplina gimnastyki polegająca na wykonywaniu układów ćwiczeń na różnych przyrządach.


Lista sportowych osiągnięć Mikołaja Kubicy jest naprawdę długa. Zmarły mężczyzna wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski (między innymi w wieloboju indywidualnym lub w skoku przez konia), uczestniczył także w czterech mistrzostwach Europy w gimnastyce sportowej i dwóch mistrzostwach świata.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Czas na złożenie wniosku mija już za kilka dni. Rekordzista dostał aż 429 tys. zł


Talent i umiejętności sportowca przywiodły go aż na igrzyska olimpijskie. Mikołaj Kubica był ich trzykrotnym uczestnikiem. Brał udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio (1964), Meksyku (1968) i Monachium (1972). Choć ostatecznie nie zdobył żadnego olimpijskiego medalu, w igrzyskach odbywających się w Monachium znalazł się na czwartym miejscu w wieloboju drużynowym.


Śmierć znanego olimpijczyka poruszyła sportowe środowisko. Polski Komitet Olimpijski (PKOI) oddał zmarłemu sportowcowi hołd, składając jego bliskim wyrazy współczucia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP właśnie przekazało bardzo ważną wiadomość. Zaczęło się
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. RMF FM: Rodzice stracą pieniądze, nadszedł koniec. Znika bardzo popularne świadczenie;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor

Następny artykuł