Nie żyje najstarszy mężczyzna na świecie
fot. unsplash.com/Anjo Antony
Autor Karol Zaborowski - 24 Października 2019

Nie żyje najstarszy mężczyzna na świecie. Przed śmiercią zdradził swój sekret

Nie żyje człowiek uznawany za najstarszego mężczyznę na świecie. Mężczyzna przed śmiercią zdradził swój sekret na długowieczność, który pokrywa się częściowo z tym co mówią naukowcy. Odszedł zaledwie tydzień po swoich urodzinach.

Nie żyje Gustav Gerneth, który zyskał nieoficjalny tytuł najstarszego mężczyzny na świecie. O jego śmierci doniosły niemieckie media. Gustav Gerneth umarł zaledwie tydzień po swoich urodzinach, chociaż jego dokładna data narodzin nie została jeszcze do końca potwierdzona.

Wcześniej tytuł najstarszego mężczyzny na świecie należał do Japończyka Masazō Nonaki, który zmarł w wieku 113 lat na początku roku 2019. Gerontology Research Group jest grupą, która zajmuje się dokumentowaniem wieku najstarszych żyjących ludzi i jak na razie nie udało jej się jeszcze dokładnie potwierdzić wieku niemieckiego seniora.

Witolda Pyrkosza kochały miliony. Zabiła go choroba, którą miało lub będzie mieć większość PolakówWitolda Pyrkosza kochały miliony. Zabiła go choroba, którą miało lub będzie mieć większość PolakówCzytaj dalej

Nie żyje najstarszy mężczyzna na świecie

Według tego, co twierdzi Gustav Gerneth, przyszedł on na świat 15 października 1905 roku w Szczecinie. Jednak to nie tam spędził swoje życie. Na co dzień mieszkał w mieście Havelberg w Niemczech i to właśnie tam odszedł otoczony swoimi najbliższymi. Odszedł, mając 114 lat.

Podczas jego ostatniej imprezy urodzinowej, która odbyła się zaledwie tydzień przed śmiercią mężczyzny, Gustav Gerneth udzielił wywiadu dla niemieckich mediów, w którym wyjawił swój przepis na długowieczność. 114-latek wyjawił, że kluczem do długiego życia jest aktywność fizyczna, co jak najbardziej pokrywa się z tym, o czym już od lat mówią lekarze.

Nie trzeba przesiadywać na tyłku, tylko jak najczęściej być w ruchu - mówił Gustav Gerneth cytowany przez portal Onet.pl.

Chociaż to nie jedyna tajemnica, którą skrywał przez te wszystkie lata. 114-latek twierdził również, że jego niezwykły wiek to także zasługa odpowiedniej diety, a dokładniej jednego produktu, a chodzi dokładniej o masło. Pan Gustav nie znosił wręcz margaryny i zachęcał wszystkich wokół siebie do niestosowania jej.

Niestety tak długie życie niesie ze sobą pewne kwestie, o których zapominamy. Jest to związane z tym, że nie wszystkim jest dane dożyć tak sędziwego wieku, przez co Gustav Gerneth musiał pożegnać zarówno swoją ukochaną żonę, jak i trzech synów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 70-latka została wypisana ze szpitala w samej piżamie. "Wyglądałam jak z obozu koncentracyjnego"
  2. Właściciele psów są załamani. Tajemnicza choroba zabija ich pupili jednego po drugim
  3. Ich życie wypełnia niewyobrażalny ból. “Nie przesadzaj, że aż tak cię boli”

Następny artykuł