Nie żyje Jacek Czyż
unsplash.com/David Tomaseti
Autor Barbara Bujar - 25 Lipca 2020

Media obiegły smutne wieści. Nie żyje znany polski aktor

Nie żyje Jacek Czyż, aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Dzięki roli Tygryska w "Kubusiu Puchatku" albo Argusa Filcha w serii filmów o "Harrym Potterze" jego głos znała cała Polska. 24 lipca mężczyzna przegrał walkę z chorobą. O tym smutnym wydarzeniu poinformował w mediach społecznościowych jego syn Aleksander.

Nie żyje Jacek Czyż. Urodził się 19 lipca 1953 roku w Sosnowcu. Świat artystyczny interesował go od zawsze. Swoją pasję przerodził w końcu w zawód i w 1977 roku został Absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Po ukończeniu studiów zajął się pracą w teatrze. Był związany ze scenami Teatru Komedii, Teatru Narodowego oraz Teatru Nowego. To jednak dubbing obdarował największą miłością. W trakcie całej swojej kariery wcielił się w mnóstwo postaci bajkowych i filmowych. 24 lipca media obiegła wstrząsająca wiadomość. Okazało się, że aktor nie żyje.

Szumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyćSzumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyćCzytaj dalej

Nie żyje Jacek Czyż. Aktor zmagał się z poważną chorobą

Jacek Czyż był nie tylko aktorem dubbingowym. Widzowie mogli podziwiać go podczas gościnnych występów w takich serialach jak "Szpilki na Giewoncie", "Ojciec Mateusz", czy "Przyjaciółki". Na swoim koncie miał także role filmowe. Aktor wziął udział między innymi w kultowym "Misiu". To jednak użyczanie głosu przyniosło mu prawdziwą popularność. Postacie, w kóre się wcielił, zostały pokochane przez polską publiczność.

Jacek Czyż znany był ze swojego charakterystycznego głosu, nad którym miał niesamowitą kontrolę. Już w 1981 roku dał temu wyraz, kiedy zdecydował się wystąpić podczas XIX Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Utwór, który wtedy wykonał, nosił tytuł „Kawalkady gniewnych Don Kichotów”. Choć miał już wtedy za sobą kilka ról, był to dopiero początek jego wspaniałej drogi. Pózniej jego przygoda z dubbingiem rozwinęła się na dobre.

Artysta otrzmywał wiele propozycji, a każdą, którą przyjmował, traktował bardzo poważnie. Tym sposobem widzowie mogli zachwycać się głosem między innymi Tygryska z "Kubusia Puchatka", Argusa Filcha w serii filmów o "Harrym Potterze", pawiana Rafikiego z "Króla Lwa" albo Płomyka w "Pieknej i Bestii". Jego kariera trwała długo, jednak przerwała ją choroba. W 2017 roku Czyż usłyszał niepokojąca diagnozę.

Jak informuje TVN24, Jacek Czyż miewał problemy ze zdrowiem. Trzy lata temu przeszedł udar mózgu, co przesądziło o zakończeniu przez niego kariery. Jeszcze w tym samym roku usłyszał kolejną diagnozę. Lekarze wykryli u niego raka prostaty z przerzutami na kości. Aktor zmagał się z nowotworem do końca życia. Odszedł po przegranej walce, o czym poinformował jego syn Aleksander.

Dzisiaj grzeje: 1. Sąsiedzi Kaczyńskiego przerwali milczenie. Zdradzili tajemnice życia obok prezesa
2. Szumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyć
3. Niemcy: Druga fala epidemii już nadeszła. Liczba przypadków tylko jednego dnia jest zatrważająca

Jacek Czyż zmarł 24 lipca 2020 roku. W chwili śmierci męzczyzna miał 67 lat. O stracie ojca postanowił napisać jego syn, Aleksander Orsztynowicz-Czyż. Swój wpis zamieścił na Facebooku.

- Drodzy, dziś odszedł mój Tata. Będzie nam go brakować najbardziej, ale wiem, że jest Mu teraz spokojniej i śpiewa 'ojejku jejku' w najlepszym możliwym składzie. Kocham Cię Czyżu seniorze" - napisał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Maciej Musiał spotkał Kingę Dudę na domówce. Zaatakowało ich dwóch nietrzeźwych mężczyzn, przerażająca sytuacja
  3. Amstaff był bity i wykorzystywany w nieludzki sposób, potrzebuje pomocy. Właśnie ujawniono jeden z najstraszniejszych przypadków znęcania się nad zwierzęciem w ostatnim czasie;
  4. Wszyscy myśleli, że to zwykłe przeziębienie. 9-latek odszedł kilka dni po zdiagnozowaniu
  5. W popularnym serze wykryto listerię i gronkowce. GIS ostrzega, aby go nie jeść, jest niebezpieczny dla zdrowia
  6. Niebezpieczny składnik wykryty w dezynfekujących żelach do rąk. Można nawet od niego oślepnąć
  7. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel

Następny artykuł