nie żyje Bogusław Mikus
unsplash David Tomaseti
Autor Klaudia Gaicka - 25 Września 2020

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje prawdziwa legenda PRL-u, choroba okazała się zbyt silna

Nie żyje bohater czasów PRL, przegrał nierówną walkę z chorobą. Był zasłużonym działaczem Solidarności. Współpracował m.in. z Lechem Wałęsą i Tadeuszem Mazowieckim. Utworzył Komitet Rejestracyjny NSZZ „Solidarność".

Nie żyje Bogusław Mikus. Bohater czasów PRL przegrał nierówną walkę z chorobą. Był zasłużonym działaczem Solidarności. W 1989 r. razem m.in. z Lechem Wałęsą i Tadeuszem Mazowieckim utworzył Komitet Rejestracyjny NSZZ „Solidarność".

Wstrząsające wyznanie Anny Muchy. Chyba nikt się go nie spodziewałWstrząsające wyznanie Anny Muchy. Chyba nikt się go nie spodziewałCzytaj dalej

Nie żyje Bogusław Mikus. Bohater czasów PRL. Mnóstwo osób się w żałobie

Zasłużony działacz Solidarności miał 65 lat. Wspomnienie o zmarłym zamieściła na Twitterze europosłanka Beata Mazurek. Jak podaje portal O2.pl, Mikus jeszcze dzień przed śmiercią rozmawiał z polityk Beatą Mazurek, która była jego przyjaciółką. Polityk napisała o tym na Twitterze.

- We wtorek jeszcze do mnie zadzwonił i rozmawialiśmy. Pełen optymizmu i nadziei. Dziś z wielkim smutkiem przyjęłam informację o Jego śmierci. Chełmianin Bogdan Mikus nie żyje. R.I.P - zaczęła Polityk.

Europosłanka wspomniała również o historii utworzenia Komitetu Rejestracyjnego NSZZ "Solidarność”.

- B.Mikus znalazł się wśród 53 osób, które 10 kwietnia 1989 roku stworzyły Komitet Rejestracyjny NSZZ "Solidarność”. Wśród nich byli m.in.: Lech Wałęsa, Jarosław i Lech Kaczyńscy, Jacek Kuroń, Tadeusz Mazowiecki czy Zbigniew Bujak. - wyraziła szacunek.

Bogusław Mikus urodził się 16 grudnia 1954 r. w Chełmie. W 1974 r. ukończył lokalne technikum budowlanego. W 1976 r. został kierownikiem działu inwestycji Zakładu Inwestycji Budowlanych WZGS Samopomoc Chłopska w swoim rodzinnym mieście. Tam pracował aż do 1979 r. Przez kolejny rok piastował stanowisko specjalista ds. generalnego wykonawstwa Chełmskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego (ChPB).

Jak podaje portal Onet.pl, w 1980 r. kiedy wstąpił do Solidarności, został członkiem Komisji Zakładowej w ChPB, przewodniczącym MKZ w Chełmie oraz przede wszystkim przewodniczącym Komitetu Założycielskiego. Dodatkowo był również współzałożycielem pisma „Samorządność" i „Biuletynu Informacyjnego Regionu Chełmskiego".

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.500 plus z problemami. Nie zauważysz zmian, możesz nie dostać świadczenia
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

W kolejnych latach pełnił również funkcje przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego w Chełmie. W grudniu 1989 r. został delegatem na III Walnym Zebraniu Delegatów Regionu Chełmskiego. Do 1991 r. pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Regionu.

Wraz z redakcją portalu Pacjenci.pl chcielibyśmy złożyć kondolencje i wyrazy współczucia dla bliskich i rodziny zmarłego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne sceny w górach. Niestety spadł w przepaść. Wiadomości ze świata
  2. Uwaga na nowe metody oszustów. Kobieta wysłała niewinnego SMS-a i straciła fortunę
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Mało kto wie, jak uwielbiane przez Polaków orzechy włoskie wpływają na organizm. Zbieraliście już?

<>

Następny artykuł