Bez niego Zakopane już nigdy nie będzie takie samo. Nie żyje prawdziwa legenda

Nie żyje Ryszard Wadowski
unsplash.com/David Tomaseti
Autor Barbara Bujar25.10.2020

Nie żyje Ryszard Wadowski. Był osobą, która sprawiała, że zakopiańskie Krupówki tętniły życiem. Na jego występy w restauracji „Europejskiej” przyjeżdżały takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz. W chwili śmierci miał 70 lat. W mediach pojawiły się informacje dotyczące pogrzebu.

Wiadomość o tym, że nie żyje Ryszard Wadowski, obiegła polskie media. Mężczyzna był uważany za jeden z symboli Zakopanego, a jego występy przyciągały tłumy słuchaczy. Porównywano go do Białego Misia, bez którego Krupówki nigdy nie byłyby takie same. Teraz fani mogą pożegnać go na pogrzebie.

Pacjenci czekają na pomoc w garażu dla karetek. Dramatyczna sytuacja w szpitalu i pilny apelPacjenci czekają na pomoc w garażu dla karetek. Dramatyczna sytuacja w szpitalu i pilny apelCzytaj dalej

Nie żyje Ryszard Wadowski. Miał 70 lat

Jak donosi Gazeta Krakowska, Ryszard Wadowski znany był publiczności pod pseudonimem „Ricardo”. Od lat 90. bawił ich swoimi występami w restauracji „Europejskiej”. Jego głosu słuchały takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz czy Olga Lipińska.

Ryszard Wadowski pochodził z Zakopanego i tam też spędził całe swoje życie. Podczas współpracy z „Europejską” wykonywał najpopularniejsze piosenki z lat 70. i 80. Śpiewał nie tylko w języku polskim, ale także angielskim.

Do swoich pokazów przygotowywał się niezwykle dokładnie. Często się przebierał. Gdy śpiewał „Parostatek”, wychodził na scenę w stroju kapitana. Nieodłącznym elementem „Czarnego Alibaby” był natomiast turban na głowie.

Choć w ostatnich latach życia „Ricardo” nie współpracował już ze znaną zakopiańską restauracją, fani mogli podziwiać go w innych lokalach. Wielu z nich nie umiało uwierzyć, kiedy w mediach pojawiła się informacja o jego śmierci.

Ryszard Wadowski zmarł w piątek, 23 października. W chwili śmierci uwielbiany wodzirej miał 70 lat. W sieci pojawiły się zdjęcia nekrologu, dzięki którym upublicznione zostały informacje na temat ostatniego pożegnania mężczyzny.

Msza święta oraz ceremonia pogrzebu Ryszarda Wadowskiego odbędą się we w najbliższy wtorek. 27 października najbliżsi pożegnają „Ricarda” w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy przewidują, że COVID-19 stanie się chorobą endemiczną. Co to oznacza?
2.Roman Giertych niespodziewanie przerwał milczenie. Opowiedział wszystko ze szczegółami
3. Trzecia fala pandemii może być jeszcze groźniejsza? Niepokojące doniesienia

Policjantka stanęła na drodze protestujących. Nagle zrobiła coś, czego nie spodziewał się absolutnie niktPolicjantka stanęła na drodze protestujących. Nagle zrobiła coś, czego nie spodziewał się absolutnie niktCzytaj dalej

- Nasz ukochany tato, brat, dziadzio i wujcio, ś.p. Ryszard Wadowski „Ricardo”, człowiek kochający ludzi i życie. Artysta, Muzyk – czytamy w nekrologu.

Kto w największym stopniu roznosi koronawirusa? Naukowcy wskazali grupę superroznosicieliKto w największym stopniu roznosi koronawirusa? Naukowcy wskazali grupę superroznosicieliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skarb III Rzeszy wart 100 mln zł przyciągnął oszustów. CBA zatrzymało 8 osób
  2. Rodzice chcieli mieć darmowe WiFi, więc nazwali dziecko na cześć dostawcy internetu. Kuriozalna historia
  3. Wstydliwy problem, który może dotyczyć prawie połowy Polaków. Na szczęście istnieją proste sposoby na to, by się z nim uporać
  4. Ogromny protest przeciwko obostrzeniom w Warszawie. Uczestnicy otoczeni przez policję, użyto gazu
  5. Andrzej Duda publicznie przeprasza. Prezydent opublikował w sieci film ze szczerym wyznaniem
  6. Zaczęło się, Polacy ruszyli do sklepów. Wykupują jeden produkt, trzeba się śpieszyć, podobnie dzieje się już w Niemczech, niewiarygodne
  7. "Trzaskowski i feministki poszli spacerkiem na Nowogrodzką". Sobotni protest przed siedzibą partii rządzącej

Następny artykuł