Nie żyje Wojciech Szymański
unsplash.com/David Monje
Autor Barbara Bujar - 27 Czerwca 2020

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany dziennikarz, zmagał się z chorobą nowotworową

Nie żyje Wojciech Szymański, ceniony dziennikarz polityczny z Wrocławia. Mężczyzna w trakcie swojej kariery był związany z „Gazetą Wyborczą”, pełnił także funkcję szefa Radia RAM. W ostatnich latach życia toczył walkę z chorobą nowotworową. Odszedł w wieku 45 lat. Koledzy i koleżanki żegnają go z ogromnym smutkiem.

Wojciech Szymański był z wykształcenia socjologiem, jednak całe swoje zawodowe życie poświęcił dziennikarstwu. Zasmakował pracy w gazecie, ale także w radiu i telewizji. Najbardziej znany był ze swoich tekstów w „Gazecie Wyborczej” i audycji w Radiu RAM. To właśnie koledzy z rozgłośni poinformowali o tym, że dziennikarz nie żyje.

GIS ostrzega przed produktem z Biedronki. Może być niebezpieczny dla zdrowiaGIS ostrzega przed produktem z Biedronki. Może być niebezpieczny dla zdrowiaCzytaj dalej

Nie żyje wszechstronnie uzdolniony dziennikarz. Długo walczył z nowotworem

Wojciech Szymański był związany z „Gazetą Wyborczą” od 2007 roku. Koledzy zawsze doceniali jego ogromną wiedzę i zaangażowanie. Według nich mężczyzna doskonale znał swój ukochany Wrocław i żadna informacja na jego temat nie była mu obca. Był także doskonałym dziennikarzem politycznym.

- Polityka była jego żywiołem, zawsze wiedział, “co w trawie piszczy”, jego komentarze, debaty polityczne, które prowadził, i wywiady budziły duże zainteresowanie. Bywało, że bardzo ostro go atakowali, ale zawsze potrafił zachować zimną krew – czytamy na stronie wrocławskiej „Gazety wyborczej”.

W redakcji pracował do 2013 roku, kiedy został szefem Radia RAM. Funkcję tę pełnił przez trzy lata, jednak pracownicy rozgłośni do dziś wspominają go z wielkim sentymentem. Dla nich nie był jedynie szefem. Jak piszą na swojej stronie, był także przyjacielem i zawsze otwartym na rozmowy partnerem. To właśnie oni 26 czerwca przekazali wiadomość o tym, że Szymański zmarł.

- Poznaliśmy go jako szefa, wspominamy jako Przyjaciela. Serdeczne wyrazy współczucia dla Najbliższych Wojtka. Koleżanki i Koledzy z Radia RAM – napisali.

Po trzech latach spędzonych w rozgłośni Radia RAM Wojciech Szymański wrócił do „Gazety Wyborczej”, w której pracował do 2018 roku. Kilka miesięcy później zdiagnozowano u niego chorobę nowotworową, z którą walczył do końca życia. Odszedł w wieku 45 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Biedronka szykuje na niedzielę absolutny hit. Towary za pół ceny i vouchery za zakupy

- Był z nami tylko 3 lata, ale był uczciwym, pracowitym szefem. Mocno trzymaliśmy za niego kciuki, walczył bardzo dzielnie i nie zamierzał się poddawać, bo chciał jeszcze tyle rzeczy... choćby zobaczyć Nowy Jork (…) Wojtek, dziękujemy – dodali koledzy z Radia RAM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  3. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  4. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka

Następny artykuł