nie żyje Jacek Czyż
fot. https://pixabay.com/ Meege
Autor Natalia Niewczas - 27 Lipca 2020

Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje wspaniały polski aktor

Nie żyje ważna postać polskiego aktorstwa dubbingowego. Znany z takich hitowych produkcji jak “Król Lew” czy “Piękna i Bestia” aktor odszedł w piątek 24 lipca. Mężczyzna od dawna borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Nie żyje znany aktor teatralny i filmowy, który przede wszystkim zasłynął z niezapomnianych ról dubbingowych. Jego zaangażowanie i talent nadal będą mogli doceniać widzowie z różnych zakątków kraju. Swego wyjątkowego głosu użyczył takim popularnym animowanym postaciom jak Rafiki (“Król lew”) bądź Tygrysek (“Kubuś Puchatek”).

Nie żyje polski aktor dubbingowy

Nie żyje Jacek Czyż - wiadomość o śmierci aktora dubbingowego przekazał syn aktora, Aleksander Orsztynowicz-Czyż. Zmarły aktor występował na deskach teatru, a także grał w filmach, lecz polscy widzowie pokochali go przede wszystkim za działalność dubbingową. Wiele ze znanych, powszechnie lubianych postaci, nie tylko tych animowanych, nadal będzie przemawiać jego charakterystycznym głosem.

Zmarł znany aktor dubbingowy Jacek Czyż. O stracie za pomocą mediów społecznościowych poinformował syn aktora, Aleksander Orsztynowicz-Czyż. W swoim wzruszającym wpisie Aleksander Orsztynowicz-Czyż żegna ojca czułym wyznaniem i dodaje, że już zawsze będzie mu go brakowało. Dotknięty tragedią syn wyraża także nadzieję na to, że Jacek Czyż zaznał wreszcie spokoju.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Niemcy błyskawicznie wykupują ze sklepów jeden produkt. Nawet w hurtowniach już pustki

Jacek Czyż urodził się w Sosnowcu w 1953 roku. Ukończył Akademię Teatralną imienia Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i pozostawał aktywny zawodowo aż do 2017 roku. Występował na deskach Teatru Narodowego w Warszawie, Teatru Nowego i Teatru Komedia w Warszawie. Jego działalność dubbingową docenili nie tylko fani produkcji animowanych - nazwisko Jacka Czyża dobrze zna każdy fan filmowej serii przygód młodego czarodzieja, Harry’ego Pottera, gdzie aktor wcielał się w rolę mrukliwego woźnego Argusa Filcha.

Jak podaje portal tvn24.pl, problemy zdrowotne Jacka Czyża zaczęły się już kilka lat wcześniej. Aktor najpierw trafił do szpitala z powodu doznanego udaru mózgu, a później borykał się z poważną chorobą onkologiczną. Zdiagnozowano u niego złośliwy guz prostaty, który dawał przerzuty na kości. Ostatecznie aktor zmarł w wieku 67 lat dnia 24 lipca w Warszawie po długiej walce o swoje zdrowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Pilna wiadomość dla milionów rodziców. Chodzi o pójście dzieci do szkół
  3. Zabił miesięcznego Wiktorka. Tak przywitali go więźniowie, jest nagranie;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł