Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje członek legendarnego zespołu "Dżem"

Nie żyje Michał Giercuszkiewicz
unsplash.com/David Tomaseti
Autor Barbara Bujar28.07.2020

Nie żyje Michał "Gier" Giercuszkiewicz. Wybitny perkusista w trakcie swojej kariery zasilił skład wielu grup muzycznych. Grał między innymi z zespołem Apogeum, Kwadrat i Bezdomne Psy. Najbardziej znany był jednak z występów w legendarnym Dżemie. Zmarł w poniedziałek 27 lipca. Do końca życia nie zrezygnował z aktywności zawodowej.

Michał Giercuszkiewicz, znany w środowisku muzycznym jako Gier, urodził się 29 września 1954 roku w Katowicach. W jego życiu istotną rolę odgrywał rock i blues. To właśnie tym gatunkom oddał swoje serce i poświęcał się im w całości. W poniedziałkowy wieczór w mediach społecznościowych pojawiła się przykra wiadomość. Śląska Grupa Bluesowa poinformowała na Facebooku, że Michał Giercuszkiewicz nie żyje. Męzczyzna miał 66 lat.

Gdyby nie choroba, wciąż byłaby z nami. Siostra Kory ujawnia jej ostatnie słowaGdyby nie choroba, wciąż byłaby z nami. Siostra Kory ujawnia jej ostatnie słowaCzytaj dalej

Nie żyje Michał Giercuszkiewicz. Mężczyzna był wybitnym perkusistą

Michał Giercuszkiewicz pochodził z Katowic i to właśnie tam stawiał swoje pierwsze kroki w świecie muzycznym. Jego wielki talent pozwolił mu na ropzoczęcie prawdziwej kariery. W jej trakcie perkusista związany był z takimi zespołami jak Apogeum, Kwadrat, Ości i Bezdomne Psy. Największą popularność przyniosła mu jednak współpraca z kultową grupą Dżem. Giercuszkiewicz koncertował z nią w latach 1981–1986.

Jak podaje Super Express, Dżem nie był dla mężczyzny tylko pracą. Giercuszkiewicz przyjaźnił się bowiem z liderem zespołu, Ryśkiem Riedlem. Współpraca muzyków zaowocowała wieloma fantastycznymi utworami. Po odejściu z grupy Gier nie rozstał się z działalnością muzyczną. Cały czas tworzył i koncertował. Robił to do końca życia.

Muzyczna przygoda Giercuszkiewicza trwała do końca. W 2018 roku wziął udział w sentymentalnym nagraniu płyty "Modlitwa bluesmana w pociągu" . Krążek został zadedykowany zmarłemu przyjacielowi i liderowi Dżemu. Na tym nie poprzestał. W ostanich miesiącach przygotowywał się do wydania płyty "Wolność". Aby nagłościć i wypromować jej premierę, założył specjalny kanał na kanale Youtube.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła, zła wiadomość od ministerstwa. Klienci sklepów będą niezadowoleni
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Zawieszenie czternastki na 3 lata, 30% pensji mniej i zmiana zasad zarabiania. Jest groźba strajku generalnego

Do końca życia Giercuszkiewicz mieszkał na tratwie, która znajdowała się nad Zalewem Solińskim. Mężczyzna przeniósł się tam w połowie lat 90. Zmarł w poniedziałek 27 lipca. W chwili śmierci miał 66 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy Polacy dziś się dowiedzą. Chodzi o poważne zagrożenie
  2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
  3. Miliony Polek i Polaków otrzymają dziś SMS-a . Będzie bardzo niebezpiecznie, rządowe centrum ostrzega;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł