Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polski piosenkarz, fani pogrążyli się w żałobie

Nie żyje Piotr Strojnowski
unsplash.com/Andres F. Uran
Autor Barbara Bujar28.11.2020

Nie żyje Piotr Strojnowski. Mężczyzna dał się poznać jako członek, a jednocześnie współzałożyciel zespołu Daab. Choć po kilku latach opuścił grupę i zajął się terapią uzależnień, niedawno wrócił na scenę muzyczną. Zmarł w wieku 62 lat. Przykrą wiadomość w mediach społecznościowych przekazał między innymi Robert Gawliński.

Nie żyje Piotr Strojnowski – wstrząsającą wiadomość przekazał w nocy z piątku na sobotę lider zespołu Wilki, Robert Gawliński. Do swojego wpisu dołączył jedną z najpopularniejszych piosenek zmarłego muzyka "Ogrodu serce", znaną powszechnie jako "W moim ogrodzie".

- Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry – napisał Gawliński na Facebooku.

W Warszawie trwają protesty. Przewodnicząca Strajku Kobiet nagle osunęła się na ziemięW Warszawie trwają protesty. Przewodnicząca Strajku Kobiet nagle osunęła się na ziemięCzytaj dalej

Nie żyje Piotr Strojnowski. Miał 62 lata

Piosenka "Ogrodu serce" znalazła się na debiutanckiej płycie zespołu Daab. Jak podaje Onet, grupa powstała w 1982 roku z inicjatywy Dariusza Gierszewskiego, Andrzeja Zeńczewskiego, Artura Miłoszewskiego oraz Piotra Strojnowskiego.

Autorem tekstu do słynnego utworu był właśnie Piotr Strojnowski. Jego historia jest jednak skomplikowana – pierwotnie słowa miały być jedynie wierszem, który muzyk napisał do swojej ukochanej. Nigdy go nie wysłał, a koledzy stworzyli z niego piosenkę.

- To nie miała być piosenka. (...) Mieliśmy ze sobą listowny kontakt. Chciałem jej napisać o swoich uczuciach, więc napisałem wiersz, którego nigdy nie wysłałem. Później, kiedy byliśmy na Famie, powstał podkład muzyczny, a ja nie miałem pomysłu, żeby coś na szybko napisać – mówił w rozmowie dla Onetu.

Muzycy z zespołu Daab grali razem przez trzy lata. W 1985 roku Piotr Strojnowski postanowił opuścić grupę. Niedługo po tym żałował swojej decyzji, jednak nigdy nie postanowił jej zmienić. Zajął się terapią uzależnień. W wywiadzie dla Polskiego Radia, mówiąc o odejściu z zespołu, przyznał, że sam miał problem z alkoholem.

- Już wcześniej czułem, że coś jest ze mną nie tak. Jak odszedłem, żeby sobie pomóc, to okazało się, że inni spijają całą śmietankę i było mi tym bardzo ciężko. Wtedy jeszcze bardziej unurzałem się w alkoholu – wyznał.

Dzisiaj grzeje:
1.Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2.Policja w mieszkaniu księdza znalazła kobietę. Więził ją przez 12 lat, druzgocące, w jakich warunkach żyła
3.Pod osłoną nocy rząd podjął decyzję. Już 6 grudnia wszyscy Polacy odczują ogromną zmianę
4.3 razy chciała dostać się do lekarza, za każdym przekładano wizytę. Podczas teleporady usłyszała, że zostało jej 6 miesięcy życia

Olej rybny jednak nie chroni serca? Amerykańscy naukowcy doszli do zaskakujących wnioskówOlej rybny jednak nie chroni serca? Amerykańscy naukowcy doszli do zaskakujących wnioskówCzytaj dalej

Aby pomagać ludziom uzależnionym, Piotr Strojnowski ukończył Studium Terapii Uzależnień na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Po latach postanowił jednak wrócić na scenę muzyczną.

Po niemal 30 latach nieobecności wokalista wraz z Grzegorzem Rytką stworzyli nowy projekt. W 2018 roku ukazał się debiutancki album grupy Strojnowy "Wolność serc". Niestety, z piątku na sobotę okazało się, że Piotr Strojnowski nie żyje. Muzyk miał 62 lata.

Opublikowano nowe rozporządzenie Ministra Edukacji. Dotyczy ferii zimowych, wiele osób jest załamanychOpublikowano nowe rozporządzenie Ministra Edukacji. Dotyczy ferii zimowych, wiele osób jest załamanychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Martyna Wojciechowska wyjawiła prawdę. "Po tej historii na pewno zmienicie zdanie"
  2. Ogromne zamieszanie w sklepie Morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy
  3. Pojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusem
  4. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  5. Wspiera układ odpornościowy i poprawia pracę żołądka. Prosty, domowy przepis na zakwas z imbiru
  6. Dlaczego koty uciekają z domu? Wszystko, co należy wiedzieć, zanim mruczek zniknie bez śladu
  7. Pamiętacie Klaudiusza z ”Big Brothera”? Pokazał zdjęcie z dorosłym synem, fani zachwyceni

Następny artykuł