Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany, polski dziennikarz

Nie żyje Andrzej Fedorowicz
unsplash.com/David Tomaseti
Autor Barbara Bujar28.12.2020

Nie żyje Andrzej Fedorowicz. Znany dziennikarz pracował między innymi w „Fakcie” i „Gazecie Wyborczej”. Odszedł w wieku 55 lat. Przykrą wiadomość przekazała jego żona Irena. W sieci mężczyznę żegna wielu kolegów-dziennikarzy.

Nie żyje Andrzej Fedorowicz – wstrząsająca wiadomość obiegła polskie media w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak podaje Onet, wiadomość o śmierci dziennikarza jako pierwsza przekazała jego żona Irena.

Nie żyje Andrzej Fedorowicz. „Nie dokończy tylu rozpoczętych spraw”

Informację o śmierci Andrzeja Fedorowicza opublikowali także jego koledzy z pracy. Mężczyzna zmarł w sobotę 26 grudnia w wieku 55 lat. Dziennikarze wciąż nie mogą w to uwierzyć.

- Andrzej Fedorowicz wyszedł w ten świąteczny dzień pospacerować, pobiegać, oderwać się od pracy, która była jego wielką pasją i... już nie dokończy tylu rozpoczętych spraw. Nie opiszę żalu, który po sobie zostawiasz. 36 lat znajomości: studia, rodzinna przyjaźń. Odpoczywaj w spokoju – napisał w mediach społecznościowych Piotr Buczek cytowany przez WP Wiadomości.

Do śmierci Andrzeja Fedorowicza odniósł się także Tomasz Lis. Jak wskazał, byli kolegami nie tylko z pracy, ale także ze studiów.

Pan Jan nie ma nerek, żyje jedynie dzięki dializom. Mimo tego ZUS podjął wobec niego decyzję, która wprawia w osłupieniePan Jan nie ma nerek, żyje jedynie dzięki dializom. Mimo tego ZUS podjął wobec niego decyzję, która wprawia w osłupienieCzytaj dalej

- Dziś rano zmarł nagle mój kolega z roku, Andrzej Fedorowicz - dobry dziennikarz, fajny, serdeczny człowiek – czytamy na Twitterze Tomasza Lisa.

Andrzej Fedorowicz był związany z dziennikarstwem przez większość swojego życia. Pracował między innymi w „Fakcie”, „Super Expressie”, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Focusie” oraz „Newsweeku Historia”. Swoim talentem i zaangażowaniem imponował wielu osobom.

O profesjonalizmie Fedorowicza wspomniał w mediach społecznościowych dziennikarz Tomasz Kuzia. Korzystając z okazji, zwrócił się do jego żony, przekazując słowa współczucia i wsparcia.

- (...) Pracowałem z Andrzejem w Super Expressie. Zawsze imponował mi jego spokój, konsekwencja, merytoryczność. To od niego się uczyłem. I od Ireny, jego żony. Trzymaj się Ireno – napisał na Twitterze Tomasz Kuzia.

Andrzej Fedorowicz miał 55 lat. Jego największą pasją – a przy okazji zawodem – było dziennikarstwo śledcze. Oprócz tego sporo czasu poświęcał także na historię i podróże. Opublikował między innymi przewodnik po Wyspach Kanaryjskich, który stworzył wraz z żoną. Na jego koncie znalazły się również książki o 25 polskich wynalazkach i odkryciach, które zmieniły świat.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł