Nie żyje Chadwick Boseman
unsplash.com/ David Tomaseti
Autor Barbara Bujar - 29 Sierpnia 2020

Znaliśmy go z filmów Marvel Studios. Nie żyje wspaniały aktor

Nie żyje Chadwick Boseman. Wstrząsająca wiadomość obiegła światowe media w sobotni poranek. Aktor znany z roli Czarnej Pantery w produkcjach Marvel Studios od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową. Miał zaledwie 43 lata. Informacje o jego śmierci pojawiły się w specjalnym komunikacie na Twitterze.

Wiadomość o tym, że Chadwick Boseman nie żyje, wstrząsnęła światem filmu, jego rodziną, i wszystkim fanami. Mężczyzna urodził się 29 listopada 1977 roku w Anderson. W 2000 roku ukończył reżyserię na Howard University w Waszyngtonie, po czym rozpoczął naukę w British American Drama Academy. Pierwszą główną rolę na wielkim ekranie zagrał w 2013 roku. Widzowie mogli oglądać go wtedy w filmie "42 - Prawdziwa historia amerykańskiej legendy", w którym wystąpił obok takich gwiazd jak Harrison Ford, czy André Holland.

Pracownica służby zdrowia zagrożona amputacją obu dłoni. Wszystko przez koronawirusaPracownica służby zdrowia zagrożona amputacją obu dłoni. Wszystko przez koronawirusaCzytaj dalej

Nie żyje Chadwick Boseman. Aktor od czterech lat walczył z rakiem

Na swoim koncie Chadwick Boseman zgromadził wiele filmów i seriali. Największą popularność przyniosła mu jednak rola Czarnej Pantery, którą w 2014 roku zaproponowała mu wytwórnia Marvel Studios. Jak podaje Onet, producenci zaplanowali wtedy pięć filmów z jego udziałem. Mężczyzna wystąpił w trzech z nich. Były to: "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Czarna Pantera" oraz "Avengers: Wojna bez granic". Jak się okazuje, już podczas zdjęć aktor wiedział o swojej chorobie.

Chadwick Boseman od czterech lat zmagał się z chorobą nowotworową. W 2016 roku lekarze zdiagnozowali u niego raka okrężnicy. Mężczyzna z całych sił starał się walczyć ze swoim przeciwnikiem.

- U Chadwicka zdiagnozowano raka okrężnicy w stadium III w 2016 roku, walczył z nim przez ostatnie 4 lata, w końcu doszło do stadium IV - czytamy na Twitterze.

Podczas choroby aktor przeszedł przez wiele operacji, został poddany także chemioterapii. Przez cały ten czas nie rezygnował jednak z obowiązków zawodowych. Swój czas organizował tak, by godzić leczenie ze zdjęciami na planie filmowym. Produkcje Marvela były dla niego bardzo ważne, traktował je jak zaszczyt w swojej karierze.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało ważną wiadomość dla wszystkich uczniów. Warto o nim pamiętać
2. Pojedziesz do lasu na grzyby, możesz zapłacić wysoki mandat. 500 zł kary, a nawet sprawa przed sądem

Chadwich Boseman zmarł w piątek, 28 sierpnia 2020 roku. Odszedł w swoim domu w otoczeniu najbliższej rodziny. Jego śmierć była dla nich ogromnym ciosem. Wszyscy apelują o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie.

- Rodzina dziękuje wam za miłość i modlitwy. Prosi, abyście nadal szanowali ich prywatność w tym trudnym czasie - podano w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powrót do szkoły. W podstawówce odwołano apel, zamiast niego będzie msza w kościele
  2. TVN zagrożony przez kontrowersyjną ustawę? Interweniowała ambasador
  3. Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Zagrożenie dla zdrowia i życia
  4. Koronawirus w szpitalu. Natychmiast wstrzymano przyjęcia pacjentów
  5. Druga fala koronawirusa i kolejny lockdown? Szef Kancelarii Premiera wyjaśnił, jakie plany ma rząd
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł