Media obiegała smutna wiadomość. Nie żyje polski aktor

Nie żyje Jrzy Zygmunt Nowak
unsplash.com/David Tomaseti
Autor Barbara Bujar29.10.2020

Wstrząsająca wiadomość obiegła polskie media – nie żyje Jerzy Zygmunt Nowak. O śmierci aktora, którego widzowie pokochali za rolę Fabiana Bohatyrowicza w „Nad Niemnem”, poinformował w środę Związek Artystów Scen Polskich. W oświadczeniu pojawiły się także szczegóły dotyczące pogrzebu.

Nie żyje Jerzy Zygmunt Nowak. 80-letni aktor zmarł 22 października 2020 roku. Wstrząsającą wiadomość przekazał w Mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich. Członkowie stowarzyszenia postanowili przybliżyć czytelnikom sylwetkę uwielbianego aktora.

- Z żalem żegnamy Zygmunta Jerzego Nowaka, absolwenta Wydziału Aktorskiego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej, w której studiował też na Wydziale Operatorskim – napisali na Facebooku.

Europejskie państwo zamyka granice z Polską. Decyzja może utrudnić życie wielu obywatelomEuropejskie państwo zamyka granice z Polską. Decyzja może utrudnić życie wielu obywatelomCzytaj dalej

Nie żyje Jerzy Zygmunt Nowak. Pogrzeb odbędzie się w piątek

Jerzy Zygmunt Nowak urodził się 5 marca 1940 roku w Kluczewie. Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Łodzi ukończył w 1968 roku. Od tego czasu nie znikał ze scen oraz małych i wielkich ekranów. Po raz ostatni zagrał w 2014 roku. W filmie Ryszarda Zatorskiego „Dzień dobry, kocham cię” wcielił się w mieszkańca bloku Basi.

Jerzy Zygmunt Nowak grał już na studiach. Największą popularność przyniósł mu film „Nad Niemnem” w reżyserii Zbigniewa Kuźmińskiego. Rola Fabiana Bohatyrowicza była w pewnym sensie przełomem w jego karierze.

Przez kilkadziesiąt lat aktor wystąpił w wielu produkcjach. Widzowie mogli oglądać go między innymi w filmie dokumentalnym „Istnienie” oraz w takich serialach jak: „W labiryncie”, „M jak miłość” czy „Kryminalni”. Nowak spełniał się także w teatrze. Był tam nie tylko aktorem, ale czasem także reżyserem.

Jak tłumaczy Onet, w 2007 roku Jerzy Zygmunt Nowak był artystą charakterystycznym, a większość jego ról filmowych była raczej epizodyczna. Dzięki swojej osobowości i wyrazistości zapisał się jednak w sercu Polaków. Gdy w mediach pojawiła się informacja o jego śmierci, wielu pogrążyło się w żałobie.

- Dziś rano w wieku 80 lat zmarł Jerzy Zygmunt Nowak – aktor teatralny i filmowy, społecznik - mieszkaniec naszego osiedla. Przesyłamy wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny Pana Jerzego – czytamy na Facebooku warszawskiego Gocławia.

Choć 80-letni aktor zmarł 22 października, w mediach ta informacja pojawiła się dopiero w ubiegłą środę. Związek Artystów Scen Polskich, który udostępnił ją za pośrednictwem mediów społecznościowych, przekazał internautom szczegóły dotyczące pogrzebu. Ostatnie pożegnanie Jerzego Zygmunta Nowaka odbędzie się w piątek.

Czy wprowadzenie kolejnego lockdownu to skuteczne rozwiązanie? Polski specjalista zabiera głosCzy wprowadzenie kolejnego lockdownu to skuteczne rozwiązanie? Polski specjalista zabiera głosCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Dziennikarz TVP wydał ważne oświadczenie, nikt się nie spodziewał
2.Wszyscy przegapili informację. Sanepid pyta o miejsce na zbiorowe mogiły. Przerażające doniesienia
3. Pierwsze objawy miażdżycy. Nie wolno ich lekceważyć

- Pogrzeb odbędzie się w piątek, 30 października 2020 roku o godzinie 11.50, na Cmentarzu Bródnowskim (msza w kościele p.w. św. Wincentego, tzw. murowanym, przy cmentarzu) – podał ZASP.

Polscy nauczyciele reagują na duży przyrost zakażeń. Zaproponowali niecodzienne rozwiązaniePolscy nauczyciele reagują na duży przyrost zakażeń. Zaproponowali niecodzienne rozwiązanieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Godziny dla seniorów kuriozalną sytuacją i solą w oku. Sklepy żądają zmian
  2. Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. TVN pilnie alarmuje, zacznie się dziś z samego rana, potrwa do 6:00 w sobotę. Lepiej odwołać wszystkie wyjazdy
  7. Bardzo ważne, mocne słowa uczestniczek Powstania Warszawskiego. "Kościół jest skłócony" - twierdzą, a ich wsparcie wywołuje wzruszenie u młodych Polek

Następny artykuł