nie żyje biskup
pixabay.com/Arcaion
Autor Natalia Niewczas - 29 Października 2020

Episkopat Polski właśnie przekazał. Nie żyje znany polski biskup

Smutna wiadomość szybko obiegła media, nie żyje znany polski biskup. Episkopat Polski oficjalnie przekazał przykre doniesienia za pomocą mediów społecznościowych.

Episkopat Polski przekazuje przykre wieści: nie żyje polski biskup. O śmierci pomocniczego biskupa diecezji łowickiej poinformowano między innymi za pomocą Twittera. Wieści dotarły do mediów w czwartek 29 października.

Nieoficjalne: lockdown w Polsce możliwy już niebawem. Współpracownik premiera uchylił rąbka tajemnicy, padł konkretny terminNieoficjalne: lockdown w Polsce możliwy już niebawem. Współpracownik premiera uchylił rąbka tajemnicy, padł konkretny terminCzytaj dalej

Episkopat Polski: nie żyje bp Józef Zawitkowski

Episkopat Polski opublikował przykry komunikat: nie żyje biskup Józef Zawitkowski. Duchowny zmarł 29 października.

Nie żyje biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej. Jak podaje Episkopat w mediach społecznościowych, bp Józef Zawitkowski zmarł w wieku 81 lat.

- W dniu dzisiejszym, w wieku 81 lat odszedł do Pana bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej - czytamy we wpisie Episkopatu Polski na Twitterze.


We wpisie opublikowanym przez Episkopat Polski na Twitterze nie zabrakło także słów modlitwy. W mediach społecznościowych pojawił się również wpis Przewodniczącego Episkopatu - abp Stanisław Gądecki podziękował bp Józefowi Zawitkowskiemu za posługę.

- Ze smutkiem przyjąłem dziś wiadomość o śmierci bp. Józefa Zawitkowskiego. Dziękuję Bogu za Jego wieloletnią posługę na rzecz Kościoła w Polsce. Niech pamięć o Nim trwa w pozostawionych melodiach, wierszach i pieśniach - napisał abp Gądecki.

Dzisiaj grzeje: 1.Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Dziennikarz TVP wydał ważne oświadczenie, nikt się nie spodziewał
2.Karetka próbowała przejechać podczas Strajku Kobiet. Niebywała reakcja tłumu, wszyscy zaskoczeni
3. Pierwsze objawy miażdżycy. Nie wolno ich lekceważyć

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaCzytaj dalej

Bp Józef Zawitkowski urodził się w Wale w 1938 roku. Wykształcenie zdobywał między innymi w Niższym Seminarium Duchownym w Gostyniu oraz Niższym Seminarium Duchownym w Warszawie.

Choć bp Józef Zawitkowski odszedł, do serc wiernych (i nie tylko) przez długie lata wciąż będzie trafiała jego twórczość. Bp Józef Zawitkowski był bowiem kompozytorem i autorem tekstów, w tym znanej pieśni kościelnej “Panie dobry jak chleb”.

Swoją twórczość publikował pod pseudonimem “ks. Tymoteusz”. Napisał między innymi książkę pt. “Trzymaj się!”.

Straszny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Pojazd dachował, są poszkodowaniStraszny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Pojazd dachował, są poszkodowaniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Orlen, PKO BP, Tauron i inne spółki Skarbu Państwa dostały specjalne zadanie od premiera. Skorzystać mają tysiące Polaków
  2. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Czarny scenariusz się spełnił, WizzAir potwierdził. Cios dla tysięcy Polaków
  7. Protestujący pod KPRM podziękowali policji i wojsku. "Chodźcie z nami!"

Następny artykuł