nie żyje popularny muzyk
Fot. pixabay.com/ pasja1000
Autor Klaudia Gaicka - 30 Czerwca 2020

Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata

Nie żyje sławny na cały świat kompozytor. Zmarł w wieku 94-lat. Fani z całego świata pogrążeni są w żałobie. Dla wielu był ideałem i wzorem do naśladowania. Jego muzyka rozbrzmiewała w ponad 30 produkcjach filmowych.

Nie żyje Johnny Mandel. Mężczyzna był amerykańskim kompozytorem i aranżerem znanych piosenek, muzyki filmowej i jazzu. Współpracował z takimi sławami jak Frank Sinatra, Peggy Lee, Anita O'Day, Count Basie, Barbra Streisand, Tony Bennett, Diane Schuur and Shirley Horn.

Pilne ostrzeżenie GIS. W boczku z Biedronki wykryto niebezpieczne bakteriePilne ostrzeżenie GIS. W boczku z Biedronki wykryto niebezpieczne bakterieCzytaj dalej

Nie żyje Johnny Mandel, dla wielu był wzorem i autorytetem

Słynny kompozytor w 1966 roku otrzymał Oscara w kategorii "najlepsza muzyka, oryginalna piosenka" Za piosenkę "The Shadow of your smile". Dodatkowo był również autorem muzyki do "Suicide is painless". Melodia ta grała w głównym temacie muzycznego serialu "M*A*S*H*".

Jak podaje portal onet.pl, Michael Buble pożegnał genialnego artystę za pomocą wzruszającego wpisu na swoim Twitterze.

– Z przykrością dowiedziałem się, że odszedł mój osobisty bohater, Johnny Mandel. Był geniuszem i jednym z moich ulubionych twórców piosenek, aranżerów, a także osobowości – napisał Michael.

Jego wpis nie był odosobniony, również Michael Feinstein zamieścił smutny komentarz w tej sprawie.

– Mój drogi przyjaciel, kompozytor, aranżer i genialny talent w każdej dziedzinie, Johnny Mandel nie żyje. Świat nie będzie już taki sam bez jego poczucia humoru, dowcipu i krzywego spojrzenia na życie i ludzkość. Nikt nie mógł się z nim równać i nikt nie komponował ani nie aranżował tak jak on – czytamy.

Fani z całego świata pogrążyli się w żałobie. Pod wpisami nie brak wyrazów współczucia oraz kondolencji składanych najbliższym 94-latka. Dla wielu młodych kompozytorów był on wzorem do naśladowania i autorytetem.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Biedronka wydłuży godziny otwarcia wielu swoich sklepów. Mamy już ich listę

Artysta skomponował muzykę do wielu sławnych ekranizacji filmowych. Na swoim koncie ma muzykę do ponad 30 różnych filmów, między innymi do „Amerykanizacji Emily" z 1964 r.
Stworzył również pochodzący z tego filmu hit „Emilu”. Nominowany był do Oscara za kompozycję "A Time for Love" z filmu "Amerykańskie marzenie”, a nagrodę dostał za piosenkę "The Shadow of Your Smile" z filmu "Brodziec”.

Artysta napisał również muzykę do tekstu 15-letniego Michaela Altmana, syna reżysera Roberta Altmana. Była szczególnie doceniona w serialu „M*A*S*H”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Południe Polski tonie pod wodą, sytuacja nadal niebezpieczna. Są najnowsze ostrzeżenia, złe wieści dla tysięcy osób
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Mistrzyni świata walczy o życie w szpitalu. Jest w stanie krytycznym, kibice wstrzymali oddech

Następny artykuł