Nie żyje najstasza kobieta na świecie
fot. unsplash.com/Andres F. Uran
Autor Karol Zaborowski - 31 Października 2019

Nie żyje najstarsza kobieta na świecie. Znamy jej przepis na długowieczność

Nie żyje najstarsza kobieta na świecie, która jednocześnie przez wielu uznawana jest za najdłużej żyjącą osobę w historii. Zanim zmarła zdradziła swój przepis na długowieczność.

Nie żyje pochodząca z Kazachstanu Tanzilia Bisembejewa, która uznawana jest przez wielu za najstarszą kobietę na świecie. Co więcej, jeżeli dokumenty dotyczące daty jej urodzenia zostaną oficjalnie potwierdzone, to zostanie również uznana za najdłużej żyjącą osobę w całej historii.

Każdy z nas marzy o długim życiu, jednak mało kto dożywa tak sędziwego wieku. Z tego też względu wiele osób zastanawia się, jaki jest najlepszy przepis na długie życie. Ciężko powiedzieć, ponieważ niektórzy z nas są obciążeni chorobami o podłożu genetycznym, jednak bez wątpienia warto brać przykład z osób, które przeżyły ponad 100 lat.

Karetka zgubiła swojego pacjenta. Przerażające nagranie obiegło internetKaretka zgubiła swojego pacjenta. Przerażające nagranie obiegło internetCzytaj dalej

Nie żyje najstarsza kobieta na świecie

Wedle dokumentów Tanzilia Bisembejewa urodziłą się w marcu 1896 roku w niewielkiej miejscowości w Kazachstanie, przy samej granicy z Rosją. Według informacji podanych przez media jej pogrzeb miał miejsce dokładnie 26 października. Kobieta została wpisana do rosyjskiej księgi rekordów, jednak jej wieku, jak na razie nie potwierdziły podmioty międzynarodowe, dokumentujące wiek najstarszych osób na świecie.

Jak podaje portal Onet.pl, Tanzilia Bisembejewa miała trzech synów, dziesięcioro wnuków, 25 prawnuków i dwóch praprawnuków. Jeden z synów kobiety wyznał, że jego mama całe życie ciężko pracowała na polu oraz sadzie i należała do osób, które nie mogły siedzieć bezczynnie. Dodatkowo według rodziny Tanzilia przeżyła rewolucję, Wielką Wojnę Ojczyźnianą, zmianę reżimów i przywódców, rozpad Związku Radzieckiego.

Praca była niezwykle ważna w życiu Tanzilii i to właśnie jej zawdzięczała swój niesamowity wiek. Dodatkowo kobieta miała również kilka innych nawyków, które mogły pomóc jej przeżyć tak długi czas. Chodzi dokładniej o ciągły optymizm, a także częste picie kefiru. Dodatkowo Tanzilia nigdy nie paliła oraz nie jadła przetworzonej żywności, ponieważ żywiła się przede wszystkim tym, co sama wyhodowała. Ostatecznie zmarła w wieku 123 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na diagnozę czekała 15 lat. Kiedy stwierdzono u niej nieuleczalną chorobę, poczuła ulgę
  2. Eksperyment wymknął się spod kontroli. Sześcioro dzieci urodziło się martwe
  3. Popularne leki wycofane z aptek w całej Polsce. Zawierają rakotwórczą substancję

Następny artykuł