Wystartowała w czterech olimpiadach. Teraz walczy o życie

Nowotwór byłej sportsmenki Erwiny Ryś-Frenes
pixabay.com/michaelwedermann
Autor Barbara Bujar02.08.2020

Nowotwór kości - taką diagnozę usłyszała czterokrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich i trzykrotna medalistka mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim. Ewelina Ryś-Frenes w trakcie swojej kariery sprawiła, że polscy kibice pokochali wyścigi na lodzie i z zainteresowaniem śledzili każdy jej występ. Dziś kobieta znów walczy, nagrodą jest jednak życie. Jej dzieci z nadzieją proszą o wsparcie.

Jak informuje Onet, Erwina Ryś-Frenes walczy z poważną chorobą. Nowotwór kości, który zaatakował jej organizm, skutecznie go osłabia. Nogi, będące kiedyś filarem jej siły i pozwalające osiągać światowe sukcesy, dziś odmawiają posłuszeństwa. Mimo to wola walki, którą miała w sobie zawsze, nigdy jej nie opuściła. Tak jak kiedyś na lodzie, tak teraz walczy w życiu.

W związku z epidemią będzie można ubiegać się o dopłatę do czynszu. Nawet 1500 złotych, komu przysługuje?W związku z epidemią będzie można ubiegać się o dopłatę do czynszu. Nawet 1500 złotych, komu przysługuje?Czytaj dalej

Nowotwór kości niszczy organizm Erwiny Ryś-Frenes. Dzieci proszą o wsparcie

Erwina Ryś-Frynes stanowi niepodważalną ikonę polskiego łyżwiarstwa szybkiego. Kobieta cztery razy uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich. Choć nigdy nie udało jej się zdobyć medalu, sukcesy przyszły na innej płaszczyźnie. Siła, energia i dyscyplina, którymi zawsze się charakteryzowała, trzykrotnie pozwoliły jej stanąć na podium mistrzostw świata. Polska zawodniczka za każdym razem wracała do kraju z brązowym medalem.

Łyżwiarka miała sport we krwi. W pewnym momencie chciała spróbować swoich sił także na rowerze, który był nieodłącznym elementem jej treningów. Polski Związek Kolarski nie potraktował jednak poważnie jej planów i jej wyjazd na Igrzyska Olimpijskie się nie powiódł. Niedługo potem Ryś-Frenes zrezygnowała także z kariery na lodzie. Mimo to łyżwy na zawsze pozostały w jej sercu.

Dziś sportsmenka nie walczy już na lodzie, ale przyszło jej stoczyć poważną bitwę w życiu. Tym razem jednak stawka jest dużo poważniejsza. W organizmie kobiety rozwinął się rak kości, który z dnia na dzień coraz bardziej utrudnia jej funkcjonowanie. Z tego względu na serwisie zrzutka.pl została zorganizowana specjalna zrzutka pieniędzy, która dzięki wsparciu dobrych ludzi, może pomóc byłej łyżwiarce w leczeniu podstępnej choroby. O pomoc apelują przede wszystkim jej dzieci.

- Tak jak kiedyś mama dawała z siebie wszystko dla Polski teraz ona potrzebuje pomocy, aby umożliwić jej codzienne funkcjonowanie. Liczymy na Wasze wsparcie i mamy nadzieję, że teraz też Państwo nie zawiedziecie jej w kibicowaniu, tym razem po dojście do zdrowia. Bardzo dziękujemy za wszelką okazaną pomoc – piszą na stronie internetowej zbiórki.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2.Zaskakujące zastosowanie soku z ziemniaka. Fenomenalne efekty, które można dzięki niemu zyskać, przechodzą ludzkie pojęcie
3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Swoją prośbę dzieci motywują stanem zdrowia swojej mamy. Dokładnie go opisują i dają wyraz temu, że jest dla nich wielkim autorytetem. Oprócz ukochanej rodzicielki jest dla nich także sportowym wzorem, który bardzo cierpi i potrzebuje pomocy.

- Nasza mama wielokrotnie udowadniała na torze jaka wielką ma wolę walki, tak samo teraz nie poddaje się i walczy z rakiem. Rak kości odebrał jej to na czym swoja karierę zbudowała, silne nogi. Rak mocno się rozgościł i odebrał możliwość chodzenia (...) Mama nie czuje nóg i wymaga całodobowej opieki. Niezbędna jest rehabilitacja i dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby leżącej i na wózku (min. łóżko ortopedyczne, łazienka dla niepełnosprawnych) - piszą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co myśli mężczyzna-ginekolog podczas badania pacjentki? Szczere wyznania lekarzy
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. PKO BP ostrzega przed oszustami. Klienci otrzymują fałszywe maile, można stracić pieniądze
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Ślub Jacka Kurskiego z Joanną znów doprowadził do burzliwego zamieszania. Pojawił się nowy problem, są zdjęcia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł