Nowotwór Shannen Doherty powrócił
East News/Shannen Doherty and Kurt Iswarienko attend the Stand Up To Cancer 2016 event at the Walt Disney Concert Hall in Los Angeles, California on September 10, 2016. Pictured: Shannen Doherty
Autor Barbara Bujar - 5 Października 2020

Gwiazda serialu emitowanego na Polsacie ma nowotwór. ''Postawili już na mnie krzyżyk''

Nowotwór znów zaatakował organizm Shannen Doherty. Aktorka znana z serialu "Beverly Hills 90210" ma za sobą już jedną walkę. Teraz czeka ją kolejna. O swoim samopoczuciu i planach na przyszłość opowiedziała we wzruszającym wywiadzie dla magazynu "Elle". Zdradziła między innymi, w jaki sposób chce pożegnać się ze swoimi bliskimi. Głos w sprawie choroby aktorki zabrał także jej mąż, Kurt Iswarienko.

Nowotwór to podstępna choroba, która ma zdolność do nawrotów nawet po kilku latach remisji. Doskonale wie o tym Shannen Doherty, aktorka znana widzom z jednego z najpopularniejszych zagranicznych seriali emitowanych w Polsce. "Beverly 90210" przez 10 sezonów przyciągał przed telewizory miliony fanów, którym bohaterowie szybko skradli serca. Jedną z nich była serialowa Brenda. Gdy jej odtwórczyni zachorowała, cały świat mocno trzymał kciuki, by szybko wróciła do zdrowia. Za pierwszym razem tak się stało.

Wiadomość z ostatniej chwili. Przemysław Czarnek zarażony koronawirusemWiadomość z ostatniej chwili. Przemysław Czarnek zarażony koronawirusemCzytaj dalej

Shannen Doherty znów ma nowotwór. Zaplanowała, jak pożegna się z bliskimi

Jak donosi Jastrząb Post, Shannen Doherty po raz pierwszy zachorowała w 2015 roku. Lekarze zdiagnozowali u niej wówczas raka piersi. Po wyczerpującej walce w końcu udało jej się wygrać. Tę wspaniała wiadomość przekazała fanom trzy lata temu w mediach społecznościowych. Wiedziała jednak, że nowotwór jest nieprzewidywalny, dlatego najbliższe lata będą dla niej kluczowe.

- Wszyscy w mojej „rakowej” rodzinie wiedzą, że kluczowe są następne lata. Pięć lat. Nawroty zdarzają się cały czas. Wielu z was dzieliło się ze mną swoimi historiami. Dlatego teraz ze zdecydowanie lżejszym sercem, będę czekać. Rekonstrukcja to kilka operacji. Decyzja, żeby brać tabletki przez kolejnych pięć lat obarczona jest tłumem skutków ubocznych i problemów. Wiem, że mnie pobłogosławiono. Wiem to. Ale teraz… Remisja. Zamierzam po prostu oddychać - pisała wtedy aktorka cytowana przez Jastrząb Post.

Niestety, w przypadku Shannen Doherty spełnił się najgorszy scenariusz. Po trzech latach remisji, czyli okresu, w którym nie występują objawy nowotworu, choroba powróciła. Aktorka ze łzami w oczach przyznała to podczas wizyty w programie "Good Morning America". Zdradziła, że rak piersi osiągnął w jej organizmie 4. stopień, przeniósł się też na kręgosłup i nie wiadomo, czy nie będzie rozprzestrzeniał się dalej.

Nie była to jedyna rozmowa na temat choroby aktorki. Shannen Doherty, która otwarcie mówi o swoich problemach zdrowotnych, udzieliła także wywiadu dla amerykańskiego wydania magazynu "Elle". Przyznała w nim między innymi, że nie jest gotowa na to, by umrzeć. Mimo poważnej choroby wciąż czuje się bardzo zdrowym i pełnym energii człowiekiem.

- Inni postawili już na mnie krzyżyk (...) Nie jestem gotowa na odejście. Mam w sobie dużo życia - wyznała aktorka.

Choć wiara nie opuszcza 49-letniej aktorki, kobieta doskonale zdaje sobie sprawę, że rozwój choroby jest nieprzewidywalny. W związku z tym postanowiła zaplanować, jak pożegna się z najbliższymi. Wie, że chciałaby napisać listy i nagrać krótkie filmy dla swojej matki i męża, którzy zawsze będą mogli do nich wracać, gdy będą za nią tęsknić. Mąż Shannen, Kurt Iswarienko cały czas wspiera ukochaną.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernych
2.Już niebawem w aptekach czeka nas spora niespodzianka. Z pewnością z niej skorzystasz
3.37-latka umierała w ogromnym cierpieniu. Komentarze pielęgniarek budzą oburzenie

- Myślę, że ludzie wyobrażają sobie osoby w 4. stadium raka jako kogoś, kto siedzi w szarej, szpitalnej piżamie i patrzy przez okno na łożu śmierci. Ja nie widzę pacjentki chorej na raka, kiedy patrzę na Shannen. Widzę tę samą kobietę, w której się zakochałem. Jest pełna życia, wygląda zdrowo - powiedział w wywiadzie dla "Elle".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN poinformował o skandalu na pokładzie samolotu. Polski aktor wstrzymał lot, interweniowały służby. Ręce opadają
  2. Apple wycofuje sprzęt ze sprzedaży. Szykuje się gigantyczna rewolucja, nikt się nie spodziewał
  3. Ognisko koronawirusa w polskim przedszkolu. Dziesiątki dzieci na kwarantannie
  4. Pierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Wierni pogrążyli się w żałobie. Nie żyje ksiądz zarażony koronawirusem
  6. Niebywałe delicje, najlepsza surówka z buraków, którą zrobisz w 5 minut. Domownicy oniemieją z zachwytu

Następny artykuł