nowotwór z nietypowym objawem
fot. https://unsplash.com/ insung yoon
Autor Natalia Niewczas - 8 Września 2020

Nietypowy objaw groźnego nowotworu. Lekarze lekceważyli go przez lata

Nowotwór to choroba, której media poświęcają niezwykle dużo uwagi. I dobrze - z powodu zmian o złośliwym charakterze na świecie umiera blisko 8 milionów pacjentów rocznie. Najgorszym z możliwych scenariuszy jeszcze niedawno była zagrożona młoda kobieta, której występowanie nietypowych objawów nie dawało zaznać spokoju.

Nowotwór bardzo często sygnalizuje swą obecność dopiero wtedy, gdy stadium choroby jest zaawansowane. Zdarza się jednak, że o rozwoju guza informują subtelne, zwykle niewzbudzające podejrzeń chorego symptomy, czego przykładem jest Rebecca McDonald. Jej trudna droga do odzyskania zdrowia zaczęła się od swędzenia.

Nagła zmiana przepisów w całej Polsce. Decyzja już zapadłaNagła zmiana przepisów w całej Polsce. Decyzja już zapadłaCzytaj dalej

Nowotwór dał o sobie znać w nietypowy sposób

Rebecca McDonald podejrzewała, że z jej zdrowiem dzieje się coś niedobrego - nie sądziła jednak, że chodzi o nowotwór. Młoda, niespełna 24-letnia kobieta przez kilka lat doświadczała uporczywego swędzenia w nodze. Był to jedyny zwiastun nadchodzących problemów.

Choć Rebecca odwiedzała lekarskie gabinety, a wyniki badań krwi wskazywały na zwiększoną ilość białych krwinek, właściwa diagnoza nie padała. Jak podejrzewa kobieta, onkologiczną czujność specjalistów mógł uśpić jej młody wiek.

Sytuacja nabrała tempa dopiero trzy lata później, gdy Rebecca zauważyła kolejne niepokojące zmiany w swoim ciele. Na szyi pacjentki powstała wyraźna wypukłość, dokuczał jej także ból ramienia. Kobieta została skierowana na biopsję, wyniki potwierdziły niestety najgorsze.

Rebecca była poważnie chora. Według doniesień portalu portal.abczdrowie.pl badania wykazały obecność chłoniaka Hodgkina w ciele kobiety. By ratować jej życie, lekarze zalecili chemioterapię.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Ruszają masowe kontrole. Inspektorzy mogą odwiedzić nas w domach, jest jednak jeden wytrych

Leczenie, choć odbiło się na zdrowiu i psychice kobiety, przyniosło spodziewany skutek. W wieku 24 lat Rebecca musiała zacząć wszystko praktycznie od zera. Obecnie pacjentka ma 30 lat i jest uznana za zdrową. Zdecydowała się podzielić swą trudną historią - chce, by była ona przestrogą dla innych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje aktor uwielbianego serialu z TVP
  2. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Niesamowite zastosowanie zmywarki. Prosty trick, który wiele ulatwia

Następny artykuł