Nowotwór: nitypowy objaw
fot. unsplash.com/Olga Kononenko
Autor Karol Zaborowski - 8 Października 2019

Nietypowy objaw nowotworu. Może zmylić każdą kobietę

Nowotwór nie zawsze ma książkowy obraz kliniczny, a zwłaszcza w początkowej fazie może dawać niezwykle mylne objawy. W tym wypadku internautka nie miała pojęcia, że jej zdrowie, a także życie jest w poważnym niebezpieczeństwie.

Nowotwór w swojej łagodnej postaci może rozwijać się w naszym ciele bezobjawowo przez wiele lat. Inaczej jest w wypadku raków, które charakteryzują się o wiele szybszym wzrostem i dodatkowo niszczą sąsiednie tkanki, przez co sam guz ma miejsce, aby cały czas rosnąć. Mimo to początkowe objawy nawet złośliwych nowotworów mogą zostać przez nas całkowicie niezauważone albo przypisywana jest im zupełnie inna przyczyna.

W tym wypadku pewna internautka przedstawiła swoją historię, która mogła zakończyć się naprawde tragicznie. Kobieta myślała, że ma wrastające włoski w intymnych miejscach, jednak prawda była zupełnie inna.

Nowotwór, który może oszukać każdego

Amerykanka Marisa Strupp pewnego dnia zauważyła, że w okolicach jej miejsc intymnych zaczęły jej wrastać włoski pod skórę. Jednak całkowicie zignorowała ten fakt, uważając, że to nic szkodliwego i nadzwyczajnego.

Z tym przeświadczeniem Marisa nie robiła praktycznie nic jeszcze przez pewien czas, ale gdy problem zaczął narastać, w końcu zdecydowała się na wizytę u lekarza. Jak podaje portal WP.pl, początkowo dermatolog stwierdził, że to nic poważnego i nie ma się czym martwić. Jednak postanowił mimo wszystko pobrać próbki znamion na badania.

Kiedy przyszły już wyniki okazało się, że 29-latka cierpi na czerniaka sromu, który jest niezwykle rzadkim nowotworem skóry. Co więcej, fakt, że kobieta tak długo zwlekała z wizytą u lekarza, doprowadził do tego, że nowotwór zajął już jej węzły chłonne.

Niezbędne było natychmiastowe rozpoczęcie terapii, ponieważ bez tego jej życie znajdowało się w poważnym niebezpieczeństwie. 29-latka przeszła operację i przez kolejny rok stosowała immunoterapię, która na szczęście przyniosła zamierzone rezultaty. Teraz Amerykanka stara się przekonywać innych, do tego, aby nie lekceważyli żadnych zmian, które pojawiają się na ich ciele. Ma przy tym nadzieję, że jej własna historia stanie się przestrogą dla innych.

- Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany na skórze - szczególnie, te które zmieniły swój kolor, mają nieregularny kształt lub posiadają zgrubienia - zgłoś się jak najszybciej do lekarza - apeluje 29-latka.

Następny artykuł