Nowotwór: kolor wosku z uszu mówi wiele o zdrowiu
Autor Karol Zaborowski - 8 Listopada 2019

Kolor wosku z uszu świadczy o zdrowiu. Widząc jeden z nich natychmiast udaj się do lekarza, możesz być śmiertelnie chory

Nowotwór jest jedną z najgroźniejszych chorób, która dodatkowo coraz częściej jest diagnozowana. Lekarze ostrzegają, że zwłaszcza wczesna postać choroby może dawać bardzo mylne objawy, które łatwo przeoczyć lub zlekceważyć. Nawet coś takiego jak kolor wosku z uszu może sugerować, że w naszym ciele rozwija się niebezpieczny guz.

Nowotwór potrafi całymi latami nie dawać praktycznie żadnych objawów, a nawet kiedy się pojawią, to możemy bardzo łatwo pomylić je z wieloma innymi chorobami. Co więcej, często pacjenci nawet nie podejrzewają, że są chorzy, twierdząc, że ich stan wynika, chociażby z przemęczenia. Niektóre guzy mogą również dawać bardzo nieoczywiste objawy, na które w ogóle nie zwrócimy uwagi.

Jednym z nich jest właśnie zmiana koloru lub konsystencji naszego wosku z uszu. Choć brzmi to niewiarygodnie, to ta wydzielina potrafi nam naprawdę sporo powiedzieć o stanie naszego zdrowia. Dodatkowo sami możemy kontrolować jej stan podczas codziennej higieny. Wystarczy wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Banany nie tuczą, a leczą. Już po tygodniu będziecie zdumieni, jak zbawienny wpływ mają na organizmBanany nie tuczą, a leczą. Już po tygodniu będziecie zdumieni, jak zbawienny wpływ mają na organizmCzytaj dalej

Kolor wosku z uszu, który zwiastuje nowotwór

Wosk z uszu może przybierać różne kolory i konsystencje, które nie zawsze muszą oznaczać problemy ze zdrowiem. Najczęściej u osób dorosłych pojawia się żółta, lepka i gęsta woskowina. Jest to jak najbardziej jej prawidłowy wygląd, który świadczy o tym, że w odpowiedni sposób chroni nasz kanał słuchowy.

Niekiedy wosk przyjmuje szary kolor, który świadczy o naturalnych procesach czyszczenia się ucha. Jednak jeżeli jest sucha i krucha, a w uchu odczuwamy swędzenie, to może to oznaczać infekcję, a nawet zapalenie. W takim wypadku powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza.

Żółto-biała woskowina wskazywać może na problemy alergiczne, a także dermatologicznie i jeżeli zaobserwujemy ją u siebie, to bez wątpienia w naszej głowie, powinna zapalić się czerwona lampka. Taki wygląd wosku pojawia się między innymi przy usznej postaci półpaśca.

Choć czarna lub brązowa barwa woskowiny wygląda bardzo niepokojąco, to nie jest ona niczym, co powinno nas niepokoić. Może on oznaczać zwyczajnie nadmierną produkcję woskowiny lub dużą ilość pyłów w powietrzu. Co innego, jeżeli na patyczku zobaczymy, że woskowina jest zabarwiona krwią. To może sugerować, że nasza błona bębenkowa została uszkodzona. Dodatkowo jest to objaw nowotworu, który mógł rozwinąć się w obrębie naszego kanału słuchowego. Jeżeli zobaczymy krew podczas czyszczenia uszu, to powinniśmy natychmiast iść do lekarza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważyła 300 kg i zoperowali jej żołądek. Po roku stanęła przed lekarzem i nie mógł jej rozpoznać
  2. Trafiła do szpitala z potężnym bólem głowy, 2 dni później już nie żyła. Lekarze ostrzegają przed 7 niepozornymi objawami
  3. Do zwykłego szamponu do włosów dodała sodę oczyszczoną. Spojrzała w lustro, a efekt przeszedł najśmielsze wyobrażenia

Następny artykuł