rak_dróg_żółciowych_objawy
fot. unsplash.com
Autor Damian Witoń - 28 Czerwca 2020

Objawy nowotworu dróg żółciowych. Łatwo je przgapić

Nowotwór dróg żółciowych jest bardzo niebezpieczny dla życia człowieka. Jego objawy mogą zostać bardzo łatwo pomylone z zupełnie innymi chorobami, co niestety skutkuje często o wiele późniejszym postawieniem odpowiedniej diagnozy.

Nowotwór dróg żółciowych jest bezpośrednim zagrożeniem dla życia człowieka. W jego skutecznym leczeniu bardzo ważne jest szybka diagnoza. Warto poznać jak się objawia, aby móc zareagować na czas.

Niestety nowotwory w swoim wczesnym stadium potrafią dawać niezwykle mylące objawy, przez co pacjenci przez długi czas nawet nie wiedzą, że z ich zdrowiem dzieje się coś złego. Co więcej, utrudnia to też postawienie trafnej diagnozy, która jest kluczowa do szybkiego rozpoczęcia leczenia.

Kobieta jest w ciąży od 13 lat. W sieci stała się prawdziwą gwiazdąKobieta jest w ciąży od 13 lat. W sieci stała się prawdziwą gwiazdąCzytaj dalej

Nowotwór dróg żółciowych jest często mylony z innymi chorobami

Z powodu tego, iż objawy raka dróg żółciowych są niespecyficzne, co oznacza, że występują również w przypadku innych chorób, ciężko jest wpaść na pomysł, że rozwija się on w organizmie człowieka. Często mylone są z efektami powstającymi na skutek marskości wątroby czy zapalenia dróg żółciowych.

Nowotwór dróg żółciowych może powodować szybką utratę masy ciała. Jego występowaniu towarzyszy także często żółtaczka typu mechanicznego, którą rozpoznać możemy po zmianie barwy białek oczu i skóry na bardziej żółty oraz ciemnym kolorze moczu. Rak tych okolic ciała może również powodować również nudności, wymioty, ból umiejscowiony w prawym podżebrzu i brak apetytu. Prawdopodobne jest przy nim także pojawienie się gorączki z dreszczami oraz spadek energii.

Jeżeli występują u nas niektóre z wymienionych powyżej objawów, powinniśmy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Zleci nam on wtedy zapewne wykonanie odpowiednich badań. W przypadku podejrzenia nowotworu dróg żółciowych są to najczęściej ultrasonograficzne badanie jamy brzusznej, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa jamy brzusznej oraz ednoskopowa cholangiopankreaotografia wsteczna.

Leczenie nowotworu dróg żółciowych uzależnione jest od stopnia jego zaawansowania. Jak podaje portal medonet.pl istnieją co najmniej trzy sposoby walki z tego typu rakiem. Pierwszym z nich jest operacja mająca na celu usunięcie go w całości. Jeżeli taki zabieg z uwagi na ewentualne przeciwwskazania jest niemożliwy, stosuje się tak zwany stent, czyli rurkę wprowadzaną do wnętrza przewodu żółciowego, która ma za zadanie zapobiegać żółtaczce. Drugim sposobem jest poddanie pacjenta radioterapii, którą wykorzystuje się także przy leczeniu innych nowotworów. Jeżeli powyższe metody zawiodą lub z jakichś powodów nie mogą zostać użyte, chory objęty zostaje opieką paliatywną.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Rząd prze do przodu w związku z nowym podatkiem. Minister finansów coraz bardziej się z nim spieszy

Zdecydowanie lepiej jest jednak zapobiegać powstawaniu nowotworu niż leczyć go. Pomóc nam w tym może zdrowy sposób odżywiania się, eliminowanie stanów zapalnych pęcherzyka i dróg żółciowych oraz likwidacja kamicy. Nie bez znaczenia jest również środowisko, w jakim żyjemy, które jeśli będzie wolne od skażeń, nie przyczyni się do powstawania nowotworów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Masz konto w PKO BP albo ING Banku Śląskim? Pieniądze znikają z kont, klienci muszą być bardzo ostrożni
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

Następny artykuł