Nowotwór: objawy
pixabay
Autor Damian Witoń - 11 Czerwca 2020

Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie

Nowotwór jest bardzo niebezpieczną chorobą, która każdego roku zabiera życie ponad 100 tysięcy Polaków. Wiele osób nie wie, jakie objawy mogą wskazywać na raka. Wiedza ta jest bardzo cenna, gdyż wczesne wykrycia zwiększa szansę na wyleczenie.

Nowotwór może stanowić ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Niezależnie od tego, jakiego organu dotyka, pod żadnym pozorem nie powinien być lekceważony. Wiedza o najczęstszych objawach raka może uratować nam życie, ponieważ w jego leczeniu kluczowa jest szybkość reakcji. Niestety wiele osób nadal nie wie, na co zwrócić szczególną uwagę.

Pilna decyzja GIS. Popularne słodycze wycofane ze sprzedażyPilna decyzja GIS. Popularne słodycze wycofane ze sprzedażyCzytaj dalej

Nowotwór jest bardzo groźny dla zdrowia człowieka. Lepiej nie lekceważyć jego objawów

W Polsce każdego roku na raka umiera ponad 100 tysięcy osób. Wielu zgonów udałoby się zapewne uniknąć, gdyby tylko choroba została wykryta odpowiednio wcześnie. Niestety wiele osób nadal nie wie, na co zwracać uwagę w kontekście podejrzenia nowotworu.

Pierwszym objawem, który powinien nas zaniepokoić, jest ból miednicy. Często towarzyszy rakowi jajnika. Ten rodzaj nowotworu często udaje się wyleczyć, jeżeli zareaguje się odpowiednio szybko. Oprócz bólu miednicy może również objawiać się nagłą utratą masy ciała, wzdęciami i wzmożoną potrzebą oddawania moczu.

Nie należy również lekceważyć problemów z przełykaniem, szczególnie gdy nasilają się wraz z upływem czasu. Mogą wskazywać na niektóre nowotwory atakujące szyję i głowę.

Kolejnym symptomem alarmowym jest drętwienie kończyn. Często towarzyszy nowotworom kręgosłupa, prostaty, a także białaczce. Objaw nazywany fachowo neuropatią obwodową obserwuje się nawet u 20% pacjentów walczących z rakiem.

Objawem, który mało kto wiąże z nowotworami, jest intensywne pocenie się w nocy. Zazwyczaj występuje przy chłoniaku wraz z gorączką i szybką utratą masy ciała.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. Już dziś w Biedronce za 1 złoty zyskasz o wiele więcej. Sieć przygotowuje się na szturm klientów

Nie powinniśmy lekceważyć także problemów ze wzrokiem. Jeżeli stoi za nimi nowotwór, często pojawiają się również trudności z utrzymaniem równowagi, omamy i kłopoty z prawidłowym określeniem odległości.

Listę objawów, które mogą towarzyszyć nowotworom, zamyka chrypka. Często pojawia się przy raku płuc. Powstaje z powodu osłabienia nerwu krtaniowego i występuje w towarzystwie świszczącego oddechu, bólu w klatce piersiowej, zmęczenia, a także uciążliwych duszności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVN
  2. Jacek Żalek dał popis na antenie Polsat News, pytał dziennikarkę o "produkcję gazów przez jej układ trawienny". Nagranie, o którym ciężko zapomnieć
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Z ostatniej chwili. FIFA właśnie ogłosiła nowy ranking reprezentacji. Wiemy, które miejsce zajęła Polska

Następny artykuł