Nowotwór: objawy
pixabay
Autor Damian Witoń - 2 Sierpnia 2020

Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może doprowadzić do treagedii

Nowotwór jest bardzo niebezpieczną chorobą, która każdego roku zabiera życie ponad 100 tysięcy Polaków. Wiele osób nie wie, jakie objawy mogą wskazywać na raka. Wiedza ta jest bardzo cenna, gdyż wczesne wykrycia zwiększa szansę na wyleczenie.

Nowotwór może stanowić ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Niezależnie od tego, jakiego organu dotyka, pod żadnym pozorem nie powinien być lekceważony. Wiedza o najczęstszych objawach raka może uratować nam życie, ponieważ w jego leczeniu kluczowa jest szybkość reakcji. Niestety wiele osób nadal nie wie, na co zwrócić szczególną uwagę.

Przez koronawirusa ogłoszono stan klęski żywiołowej. Polacy mieszkający w Melbourne muszą uważaćPrzez koronawirusa ogłoszono stan klęski żywiołowej. Polacy mieszkający w Melbourne muszą uważaćCzytaj dalej

Nowotwór jest bardzo groźny dla zdrowia człowieka. Lepiej nie lekceważyć jego objawów

W Polsce każdego roku na raka umiera ponad 100 tysięcy osób. Wielu zgonów udałoby się zapewne uniknąć, gdyby tylko choroba została wykryta odpowiednio wcześnie. Niestety wiele osób nadal nie wie, na co zwracać uwagę w kontekście podejrzenia nowotworu.

Pierwszym objawem, który powinien nas zaniepokoić, jest ból miednicy. Często towarzyszy rakowi jajnika. Ten rodzaj nowotworu często udaje się wyleczyć, jeżeli zareaguje się odpowiednio szybko. Oprócz bólu miednicy może również objawiać się nagłą utratą masy ciała, wzdęciami i wzmożoną potrzebą oddawania moczu.

Nie należy również lekceważyć problemów z przełykaniem, szczególnie gdy nasilają się wraz z upływem czasu. Mogą wskazywać na niektóre nowotwory atakujące szyję i głowę.

Kolejnym symptomem alarmowym jest drętwienie kończyn. Często towarzyszy nowotworom kręgosłupa, prostaty, a także białaczce. Objaw nazywany fachowo neuropatią obwodową obserwuje się nawet u 20% pacjentów walczących z rakiem.

Objawem, który mało kto wiąże z nowotworami, jest intensywne pocenie się w nocy. Zazwyczaj występuje przy chłoniaku wraz z gorączką i szybką utratą masy ciała.

Dzisiaj grzeje: 1. Za monetę o wartości 5 zł możesz dostać fortunę. Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegół
2.Zaskakujące zastosowanie soku z ziemniaka. Fenomenalne efekty, które można dzięki niemu zyskać, przechodzą ludzkie pojęcie
3. Nagłe oświadczenie Biedronki. Sieć ostrzega klientów, oszustwo na ogromną skalę

Nie powinniśmy lekceważyć także problemów ze wzrokiem. Jeżeli stoi za nimi nowotwór, często pojawiają się również trudności z utrzymaniem równowagi, omamy i kłopoty z prawidłowym określeniem odległości.

Listę objawów, które mogą towarzyszyć nowotworom, zamyka chrypka. Często pojawia się przy raku płuc. Powstaje z powodu osłabienia nerwu krtaniowego i występuje w towarzystwie świszczącego oddechu, bólu w klatce piersiowej, zmęczenia, a także uciążliwych duszności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: Uwielbiana gwiazda z „Królowych życia” wylądowała w areszcie. Zrobiła niewybaczalną rzecz
  2. Kolejne podwyżki dla Polaków. Prawie każdy zapłaci dużo więcej
  3. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł