Nowotwór: objwy w obrębie twarzy i kończyn
Autor Karol Zaborowski - 11 Grudnia 2019

Zmiany na twarzy i kończynach świadczące o nowotworze. Objawy, które łatwo przeoczyć

Nowotwór wraz ze swoim rozwojem zajmuje coraz więcej sąsiadujących tkanek, przez co jego objawy zaczynają się nasilać i są bardziej zauważalne. Niestety we wczesnym stadium choroby, bardzo łatwo nam jest je przeoczyć lub zbagatelizować.

Nowotwór jest jedną z tych chorób, których najbardziej się obawiamy. Niestety na jego pojawienie się ma wpływ cała masa czynników, przez co zwyczajnie niemożliwym jest uniknięcie ich wszystkich. Z tego też względu warto wiedzieć, w jaki sposób nasz organizm pokazuje nam, że rozrasta się w nim guz.

Dzięki temu możliwe jest wcześniejsze rozpoczęcie leczenia, gdzie teraz średnio od pojawienia się pierwszych objawów do postawienia diagnozy mija nawet 9 miesięcy. Przez ten czas choroba ma szansę na rozwinięcie się, a co za tym idzie, trudniej jest ją wyleczyć.

Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworemNie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworemCzytaj dalej

Nowotwór dający objawy w obrębie twarzy i kończyn

Jak się okazuje, jednym z niepokojących objawów świadczących o rozwijającym się nowotworze jest między innymi uporczywy świąd, a także zmiany w postaci pęcherzy oraz nadżerek. Naszą uwagę powinny zwrócić uwagę szczególnie zmiany pojawiające się w obrębie ust, wnętrza jamy ustnej, dziąseł, języka, policzków oraz spojówek. Mogą być to objawy, chociażby chłoniaka czy też mięsaka.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, u niektórych pacjentów widoczne są również ciemniejsze przebarwienia, brodawki i inne przejawy rozrostu naskórka. Najczęściej pojawiają się w pachwinach, pod pachami, w fałdach skórnych i zgięciach kolan, a także łokci.

Często może pojawić się także rumień, a nawet obrzęk w obrębie naszych kończyn i twarzy. Takie właśnie objawy może dawać rak piersi, płuc lub jamy nosowo-gardłowej. Powinniśmy również zwracać uwagę na to, jak wyglądają nasze paznokcie oraz skóra uszu, nosa i stóp. Nadmierne rogowacenie w tych obszarach może wskazywać na rozwijającego się raka przełyku.

Oczywiście podobnych objawów może być jeszcze o wiele więcej i zaliczamy do nich między innymi pogorszenie wzroku, powstawanie wybroczyn, zawroty głowy, bóle kości, obrzęk i ból stawów, pleców oraz bioder. Jednak trzeba pamiętać, że takie dolegliwości mogą występować również w przypadku innych chorób, dlatego też nigdy nie powinniśmy sami się diagnozować, a obserwując jakieś niepokojące objawy, należy natychmiast udać się do lekarza. Dopiero po wyeliminowaniu innych przyczyn naszych dolegliwości można stwierdzić, czy cierpimy na nowotwór.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny
  2. Janusz Dzięcioł długo nie cieszył się nagrodą z Big Brothera. Wydał je na trzy rzeczy
  3. Nocne poty mogą świadczyć o wielu niebezpiecznych chorobach. Nie należy ich lekseważyć
  4. 4-latek został przyjęty do szpitala z powodu zapalenia płuc. Kilka godzin spędził leżąc na podłodze
  5. Seniorzy masowo oddawani do szpitala na Boże Narodzenie. Ruszyła akcja "Wspólne święta"
  6. Trudno uwierzyć, że ci ludzie naprawdę istnieli. Przez choroby, na które cierpieli, wyglądali jak postacie z horrorów

Następny artykuł