Nowotwór: Tadeusz Ross przez miesiace walczył z chorobą
screen z programu "Zulu-Gula"
Autor Karol Zaborowski - 12 Stycznia 2020

Polacy pokochali go za rolę w serialu "Zulu-Gula". Tadeusz Ross przez wiele miesięcy walczył z chorobą

Nowotwór to dla wielu osób najbardziej przerażająca diagnoza. Niestety w swoim czasie choroba zaatakowała również Tadeusza Rossa, którego Polacy doskonale pamiętają z roli w serialu "Zulu-Gula".

Nowotwór nie wybiera ze względu na pochodzenie, czy też majątek i pojawić się może u każdego z nas. Niestety na własnej skórze przekonał się o tym aktor Tadeusz Ross, którego wielu z nas może doskonale pamiętać z serialu komediowego pod tytułem “Zulu-Gula”, gdzie wcielił się w tytułową postać.

Choć Tadeusz Ross odniósł na scenie niewątpliwy sukces, to właśnie serial z lat 90. przyniósł mu największą popularność. Choć odcinki tej produkcji trwały zaledwie kilka minut, to biły rekordy popularności. Wszystko dzięki specyficznemu humorowi Tadeusza Rossa, który w zabawny sposób pokazywał zwyczaje Polaków i to, co się dzieje w naszym kraju.

Pacjent wyskoczył z pędzącej karetki. Tragedia na jednej z polskich drógPacjent wyskoczył z pędzącej karetki. Tragedia na jednej z polskich drógCzytaj dalej

Zulu-Gula walczył z rakiem

Niestety mimo gigantycznej popularności, serial został zdjęty z anteny, a sam Ross dowiedział się o tym z prasy. Przez długi czas aktor nie mógł znaleźć pracy w swoim zawodzie, ale w końcu szczęście się do niego uśmiechnęło. Co więcej, z czasem związał się nawet z polityką.

Wydawałoby się, że w życiu Tadeusza Rossa wszystko będzie się układało już dobrze, ale w 2008 roku pojawiła się diagnoza, która u wielu osób zmroziłaby krew w żyłach. Okazało się, że aktor cierpi na raka gardła. Ross natychmiast po usłyszeniu diagnozy rozpoczął terapię, która obejmowała między innymi radioterapię.

Leczenie trwało długie miesiące, ale przynosiło efekty, aż w końcu Tadeusz Ross całkowicie pokonał swoją chorobę. Niestety odbiło się to na kondycji jego gardła, które zostało uszkodzone, przez co miał problemy z mówieniem. Dodatkowo musiał cały czas nawilżać swoje usta, aby gardło lepiej się goiło i robił to w charakterystyczny dla siebie sposób.

Jak podaje portal plejada.pl, Ross przechadzał się po korytarzach sejmowych z piersiówką w ręce, w której oczywiście była choroba. Jednak osoby, które nie wiedziały o jego chorobie i zaleceniach lekarzy, żartowali z niej i nie ma się co im dziwić, bo w końcu widok polityka w Sejmie z piersiówką w ręce to niecodzienny widok. Zwłaszcza jeżeli pamięta się go z programu takiego jak “Zulu-Gula”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myjesz kurczaka przed gotowaniem? Nigdy tego nie rób, FDA ostrzega. Możesz się zatruć
  2. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  3. Ze wzdęciami zmaga się prawie połowa Polaków. Warto wiedzieć, jak im zapobiegać
  4. Objawy raka gardła. Łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem
  5. Koktajl, który oczyszcza jelita. Najlepiej pić go przed snem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł